ZAOSTŘENO NA: Šéfkuchař Forejt za mikrofonem, incident R. Kellyho ve vazbě a Dave Grohl zpět u bicích

Nebe, Přemek Forejt | Zdroj: youtube.com

Nový týden je tady a s ním i zbrusu nová rubrika ZAOSTŘENO NA, v níž se pravidelně podíváme na průřez novinek různými žánry českého i zahraničního hudebního světa. Dave Grohl se na chvíli vrátil za bicí a k muzice se překvapivě nachomýtl šéfkuchař Přemek Forejt. Hudební scéna si ale bohužel připsala i nová nová úmrtí.

Zemřel kytarista osmdesátkového složení Red Hot Chili Peppers

Ve věku 64 let zemřel bývalý kytarista Red Hot Chili Peppers, Jack Sherman. Skupina jeho úmrtí oznámila na sociálních sítích. Příčinu smrti zatím jeho rodina nezveřejnila. Sherman hrál s kapelou během osmdesátých let. Spolupracoval i na písničkách, které vyšli na druhém albu – Freaky Styley. Pracoval například i s Bobem Dylanem nebo Georgem Clintonem.

Čtěte také: Stovky vyhaslých životů aneb 7 koncertů, které skončily tragédií

Dave Grohl přijal výzvu a předvedl, že své bicí schopnosti nezapomněl

Desetiletá dívka z Británie Nandi Bushell má talentu na rozdávání. Na bicí zahrála perfektně cover Everlong od Foo Fighters a ve svém videu vyzvala k souboji” Davea Grohla. Ten výzvu přijal s notným uznáním vůči mladé bubenici. Bývalý bubeník Nirvany odehrál cover Dead End Friends od kapely Them Crooked Vultures na soupravu bicích své dcery. Mladičká dívka se sice dočkala dříve tohoto roku uznání i od Queens of the Stone Age a Toma Morella z Rage Against The Machine, ovšem hudební souboj s takovou ikonou to bezpochyby překonal.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co se skrývá za jmény kapel Foo Fighters, Linkin Park nebo The Killers?

Do prostředí hudebního světa se na chvíli vydal i populární šéfkuchař

Nebe se po čase vrací zpět na scénu a rovnou si střihli společný singl s šéfkuchařem a porotcem z pořadu MasterChef Přemkem Forejtem. Píseň Stella byla totiž složena pro jeho dceru, přestože se zpěvák kapely Nebe Petr Harazin přiznal, že skladba byla spíše „srandička,” kterou se však rozhodli dotáhnout do konce. Sám Forejt si v klipu s dcerou i zahrál.

R. Kelly zažívá ve vazbě náročné období a jeho příznivci mu to rozhodně neulehčují

Známý zpěvák R. Kelly byl napaden svým spoluvězněm v cele. Důvodem byla frustrace druhého muže, který nedokázal přijmout zpřísněné podmínky kvůli protestujícím před věznicí. Ti se snažili postavit za uvězněného zpěváka a jejich čin bohužel zjevně vyústil v ještě náročnější situaci. Kellyho právník situaci komentoval se značným neklidem. Dle jeho zpráv se umělcovi ve vazbě nedaří dobře a není v bezpečí. Jelikož jeho proces ještě není u konce, není dle právníka držen zcela právně a mohlo by ho to stát i život.

R. Kelly je ve vazbě od jara loňského roku, kdy byl obviněn z činů sexuálního násilí na čtyřech ženách, z nichž byly tři údajně v době události ještě neplnoleté. O půl roku později se k tomuto výčtu přidalo dalších 8 obvinění včetně únosu, zneužívání dětí a vytváření dětské pornografie.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Jaká muzika vzniká v boji protestů Black Lives Matter? Tvoří Machine Gun Kelly i Beyoncé

Ztráta člena zasáhla i Power Trip

Texaská thrash metalová kapela Power Trip, jež začala hrát v roce 2008, ztratila svého zpěváka Rileyho Galea. Ten zemřel v pouhých čtyřiatřiceti letech, okolnosti ani příčina smrti však nejsou známy. Power Trip patří mezi skutečnou špičku žánru, za své mluví jejich společné koncertování s Ozzy Osbournem či s kapelami Anthrax a Napalm Death. Jejich poslední deska jménem Nightmare Logic je nyní na vrcholu dvou různých žebříčků na Apple music.

Rozhovor: Frank Fišer: Dřív mi šlo o nasrané texty, teď píšu osobní reflexe. Je mi to bližší, než abych zpíval o nějakých scifárnách

Fanoušci Portera Robinsona vyhlíží novou desku po dlouhých šesti letech

Elektronický umělec Porter Robinson buduje velká očekávání pro své druhé studiové album. První s názvem Worlds, které dal dohromady v roce 2014 v pouhých 21 letech, obletělo elektronické posluchače i žebříčky po celém světě. Přestože se později přesunul k jinému projektu, letos se chystá na úspěch navázat deskou Nurture. Porter Robinson ovšem stále neoznámil datum vydání, což díky kvalitním singlům jen probouzí ve fanoušcích větší napětí. Zatím poslední vypuštěná ochutnávka z alba vyšla minulý týden pod názvem Mirror.


Napište komentář