Zemřel Jean-Jacques Perrey, průkopník elektronické hudby

Jean-Jacques Perrey | zdroj: theguardian.com

V pátek ve svém domově ve Švýcarsku zemřel francouzský skladatel a pionýr elektronické hudby Jean-Jacques Perrey. Bylo mu 87 let a zemřel na rakovinu plic.

Jean-Jacques Perrey se narodil ve Francii v roce 1929. Během studií medicíny se setkal s Georgesem Jennym, vynálezcem ondiolinu (elektronickým klávesovým nástrojem), což ovlivnilo celý jeho život.

V mládí hodně cestoval a stal se jedním z prvních muzikantů, kteří hráli na moog synthesizer. Spolu s podobně naladěným Gershonem Kingsleym založil duo Perrey and Kingsley. Jean-Jacques Perrey má však za sebou bohatou diskografii nejen s Kingsleym, ale i co se týče vlastní sólové tvorby.

Zemřel ve Švýcarsku na již dlouho probíhající rakovinu plic.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...