Zemřel Karel Gott

Karel Gott - O2 arena, 2018 | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Po boji s těžkou nemocí nás včera opustil Karel Gott. Legenda české hudby, na níž budou vzpomínat i za hranicemi České republiky.

V úterý krátce před půlnoci zemřel Karel Gott. Ten od roku 2016 bojoval s onkologickým onemocněním, nad kterým nakonec vyhrál. V posledních týdnech jej však trápila akutní leukémie. Té bohužel 1. října 2019 podlehl.

“S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý), krátce před půlnocí, po těžké a dlouhé nemoci, opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma, v tichém spánku, v kruhu své rodiny,” sdělila Gottová.

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. Svou kariéru odstartoval v roce 1960 a za tu dobu až do dnešních dní nazpíval bezmála tisíc písní a vydal desítky veleúspěšných alb. V anketě Český slavík získal 42 ocenění.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 329 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.