Zemřel Petr Bakalerov, legenda českého punku

Petr Bakalerov | Zdroj: bandzone.cz

Dnes zastihla všechny příznivce českého punku smutná zpráva. Zemřel zakládající člen skupiny E!E, Petr Bakalerov.

Petr Bakalerov, známý jako Bakča, zemřel dnes po dlouhodobé těžké nemoci ve věku 49 let. Bakča byl jednou z výrazných tváří české punkové scény. V roce 1987 založil spolu s dalšími kolegy z firmy Zetor kapelu E!E. Tahle parta patří k nejdéle fungujícím představitelům žánru punk z konce 80. let v Čechách. Kariéru nastartovali v roce 1988 nahrávkou Obyčejní poserové. Celá diskografie nyní čítá deset studiovek a několik DVD. Poslední deska s názvem 2012 vyšla loni.

Kapela zůstává i po smrti Bakči koncertně nadále aktivní. Den po pohřbu, 21. prosince, je čeká vystoupení v Příbrami – na stejném místě, kde se dala kapela před 27 lety dohromady.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.