Zemřel zpěvák Scott Hutchison z kapely Frightened Rabbit

Scott Hutchison | Zdroj: variety.com

Hudební svět opustil další talentovaný zpěvák a skladatel. Scott Hutchison ze skotské indie-rockové kapely Frightened Rabbit zemřel v pouhých 36 letech.

Scott Hutchison byl nalezen dnes po dvoudenním pátrání. Před dvěma dny napsal na Twitter dva poslední tweety, přičemž v jednom nabádal, abychom si vážili svých blízkých. Ten druhý byl pouze: „I’m away now. Thanks.“

Hutchison založil v roce 2003 skupinu Frightened Rabbit, ve které působil i jeho bratr Grant. Za svou kariéru nahráli dohromady pět studiových alb. Hutchison bojoval dlouhé roky s depresemi a ve svých textech se na psychické problémy často zaměřoval.

Kromě samotného vyjádření kapely na Facebooku o ztrátě dlouholetého frontmana, se ke kondolencím připojila na Twitteru spousta Hutchisonových přátel – kapely Alt-J, Snow Patrol, Enter Shikari, You Me At Six a mnoho dalších.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 201 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz