Zemřela rocková legenda Joe Cocker

Joe Cocker | Zdroj: facebook.com

Boji proti rakovině podlehl sedmdesátiletý anglický zpěvák Joe Cocker. Čeští fanoušci jej mohli naposledy vidět naživo loni v květnu.

Po dlouhém boji s rakovinou plic zemřel zpěvák Joe Cocker. Potvrdil to jeho agent Barrie Marshall, který o umělci řekl, že jen stěží někdo vyplní toto prázdné místo. ‚‚Byl to unikátní člověk.‘‘

Joe Cocker začínal jako sólový zpěvák v anglických barech, kde interpretoval coververze známých písní svým typickým chraplákem. Mezi jeho nejznámější skladby patří třeba With A Little Help From My Friends, původně z dílny Johnna Lennona a Paula McCartneyho. V České republice vystoupil několikrát. Naposledy v květnu roku 2013. Poslední album Fire It Up tento umělec vydal předloni.

 


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.