Česká premiéra Tove Lo byla plná energie. Koncert zapadl i do festivalové nálady Prague Pride

Tove Lo - LMB 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Švédská popová zpěvačka zavítala do pražského Lucerna Music Baru, aby navnadila na chystané album a uzavřela éru desky Blue Lips. Z ní zazněl k potěšení všech i song, který Tove Lo hrála naživo úplně poprvé. 

Jako support vystoupila mladičká Naaz z Nizozemska, která v roce 2014 uspěla v talentové soutěži. Do zahraničních žebříčků a hudebního povědomí se začala dostávat až nedávno, v Lucerně se ale i tak pár jejích fanoušků našlo, přičemž někteří pro ni měli dokonce nachystané květiny.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

Vzhledem k tomu, že se Tove Lo jako bisexuálka asociuje s LGBT komunitou a její koncert vyšel právě na týden festivalu Prague Pride, mezi diváky byly vidět i duhové barvy. K jejich potěšení se v deset večer konečně spustilo intro v podobě Light Beams a následně už zpěvačka odstartovala show skladbou Disco Tits. Od začátku vystoupení hrály v pozadí i vizuály, Tove Lo ale dokázala soustředit pozornost všech jen na sebe. Kombinace jejího charisma, sex appealu, pohybů a projevu byla mnohem působivější než animace, přestože byly místy dost provokativní.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 interpretů, které byste si neměli nechat ujít na Grape festivalu

Na Tove Lo bylo vidět, že momentálně nemá žádnou tour a koncerty v rámci festivalů absolvovala naposledy v půlce července. Energie měla totiž při každé skladbě na rozdávání a stíhala u toho i podepsat pár fotek nebo rozdat merch. Přestože méně populární songy nechávaly část publika spíše chladným, živelnější přední řady to dokonale vyvažovaly. Někteří diváci se rozjeli až natolik, že například skončily na pódiu pohozené části spodního prádla a v části skladby Talking Body, kdy Tove už několik let pravidelně ukazuje své vnady, se k ní dokonce jedna fanynka přidala a prsa jí na oplátku také odhalila.

Ač se možná našli v publiku takoví, co se přišli podívat právě na tuto část koncertu, mnohem podstatnější bylo, že odezva a zpěv akčních posluchačů plnil celý klub a zpěvačka si tak díky tomu představení také užívala. Na konec show navíc připravila fanouškům i menší překvapení. Éra alba Blue Lips z roku 2017 totiž končí a chystá se čtvrtá deska. Tove Lo se tedy rozhodla vůbec poprvé zahrát z předloňské studiovky finální song Hey You Got Drugs?. Praha tak touhle premiérou dostala odměnu za to, že se na švédskou krásku tak dlouho načekala.

Recenze: Billie Eilish si zavařila. Taková debutová deska se bude těžko překonávat

Kromě toho jsme ale z poslední desky až tolik neslyšeli. Zaznělo zejména plno písní z prvních dvou řadovek jako Influence, Not On Drugs, Moments nebo Vibes. Tove Lo si vzpomněla i na interpreta Flume a zahrála jejich společný song Say It. Ke konci se ještě ukázalo, jak obrovskou peckou se stal nedávný singl Glad He’s Gone, který zazněl jako přídavek. Celý koncert pak Tove Lo ukončila notoricky známou skladbou Habits (Stay High) a na tu už nepřekvapivě zpíval celý klub.

Podívejte se na fotoreport!

Foto: Lukáš Matoušek


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 205 Článků
Jsem student kreativního psaní v Praze a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Blink-182, Brand New, Yung Leana nebo The 1975. Vedu mimo jiné i blog o méně znamých kapelách justlisten.cz