Foto: Colours Of Ostrava 2015, 16. – 19. 7. 2015, část 1.

Foto: Nikol Hoangová, Colours Of Ostrava 2015 |
Multižánrový festival Colours of Ostrava, konaný od 16. do 19. července v industriálním areálu Dolních Vítkovic, přinesl v rámci svého čtrnáctého ročníku kromě spousty kvalitní muziky také bohatý doprovodný program a upevnil si tak pozici nejlepšího festivalu u nás.

Björk první den přilákala přes třiatřicet tisíc lidí

Největším lákadlem startovacího dne festivalu byla islandská zpěvačka Björk, která do areálu první den přivábila přes třiatřicet tisíc lidí, nejvíce v historii. Není divu, Björk byla vůbec nejzvučnějším jménem celého ročníku. V extravagantní bílé masce a dlouhých šatech stejné barvy odehrála set, který se měl dle její výslovné žádosti konat půl na půl za světla a za tmy. S patnáctičlenným smyčcovým tělesem za zády, za doprovodu elektroniky a projekce (převážně) ze života hmyzu odehrála devadesátiminutový koncert, přičemž největšímu prostoru se dostalo nové desce Vulnicura; nechyběly ale ani léty prověřenější ,,hity” Army of Me, Hyperballad, Unravel či Hunter.

Pátek ve znamení kytarové muziky

Colours rozhodně nezůstaly pozadu ani se zástupci tuzemské scény – během pátku se střídavě představily kapely Jelen, Mucha či Stromboli. Program s úderem třetí hodiny odpolední otevřel Xindl X a k večeru v Gongu vystoupili například i Bratři Ebenové.

Celou 1. část reportáže si můžete přečíst ZDE.


Napište komentář