Fotoreport: Holden a Smrtislav, 27. 4. 2017, Fléda, Brno

Smrtislav - Fléda, 2017 | Foto: Jana Dlouhá, MonsterMusic

Notorickej samotář Smrtislav a kapela Holden jsou aktuálně na společném klubovém turné, kde představují své loňské desky. Včerejší zastávkou v Brně zavalili Flédu do potemnělých hitů a stavu duševního blaha.

Večer v duchu zpěvného popu a ironického devadesátkového rocku. Tak by se dala stručně popsat brněnská zastávka turné kapel Holden a Smrtislav. Obě formace vydaly loni na podzim desku, kterou přivezly představit brněnským fanouškům na Flédu.

Svůj set nejdříve odehrála partička v čele s Martynem Starým, jež se nedávno takříkajíc „přetransformovala“ z anglicky znějících Holden Caulfield na český Holden. Loňské album Střepy v postelích mají brněnští fanoušci zřejmě v malíku, jelikož se zřetelné řádky typu „opiju Tě vínem“ či „malinovej sirup je zrádnej“ daly bezpochyby mnohým odezírat nejen ze rtů, ale i z houpavých pohybů.

Absolutní stav duševního blaha málem nastal na samém závěru setlistu, kdy zazněla emotivní palba Epilog. Jedinou vadou na kráse však celé, doslova pohodové, show byl zvuk, za který velmi nerada posílám panu zvukaři palec dolů.

Čtěte také: Holden: Nalákat lidi do klubu, kde hrají neznámé kapely, hraničí s mission impossible

Po krátké pauze se Fléda zahalila do temných, ironických songů v režii Smrtislava, jenž loni vydal desku Notorickej samotář. Lídr kapely, Tuzex, fanouškům naservíroval dávku kvalitního zpěvu a deprese přesně tak, jak bylo očekáváno. Netradiční spojení dvou rozdílných kapel zdá se skvěle zafungovalo. Přeladit publikum z vlny popu na klasický rock šlo hladce a s určitými pocity a dojmy musel z koncertu odejít snad každý. A co víc si může kapela přát?

Poslední zastávka turné kapel Holden a Smrtislav bude 12. května v Olomouci.

Mrkněte na fotky z Brna, které pro vás nafotila naše fotografka Jana Dlouhá!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 317 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.