Fotoreport: Hradecký Majáles, 21. 4. 2017, Hradec Králové

Hradecký Majáles 2017 | Foto: Martina Havlíčková, Monstermusic

Open airovou koncertní sezónu letos odstartovali společně No Name, Horkýže Slíže i Tomáš Klus na jedné z největších studentských akcí – Hradeckém Majálese. Z akce přinášíme fotoreport!

Studenstké oslavy jara započaly tradičně v Šimkových sadech v Hradci Králové. Zatímco dopolední hodiny patřily majálesovému průvodu, krátce po poledni už odstartovala hudební program populární kapela UDG. Příjemné naladění při známém songu Hvězdář bylo rozhodně důvodem, proč dorazit na Majáles už v takto brzkých hodinách. Během odpoledne se na celkem třech pódiích vystřídaly kapely jako například Sto Zvířat, ATMO music, Sebastian, Jelen, Paulie Garand i Vypsaná FiXa, která je jedinou stálicí Majálesu a konkrétně Hradecký Majáles navštívila již po jedenácté.

S postupem času se areál plnil tak, až se zdály být Šimkovy sady na tuto akci malé. V podvečer se na Březňák stagei představili Mandrage, především se svým albem Potmě jsou všechny kočky černý, nezapomněli ale zahrát ani hity jako Hledá se žena nebo Šrouby a matice, na které věkově rozmanité publikum čekalo. Velký úspěch vzbudila slovenská kapela Horkýže Slíže. Přivítala publikum v policejním zásahovém oděvu, čímž jednoznačně potvrdila svou originalitu a během hodinového vystoupení vítala i fanoušky, kteří právě přešli od vedlejšího pódia s vystupujícími Mandrage.

Po skončení slovenské kapely se návštěvníci mohli přesunout na Prago Union či na všem známého českého písničkáře Tomáše Kluse s jeho Cílovou skupinou. Tomáš Klus opět zaujal svou přirozeností a talentem pro improvizaci, především když vkročil svýma bosýma nohama mezi diváky.

Druhou slovenskou kapelou, která sklidila velký úspěch, byli vynikající No Name. Komunikace Igora Timka se studenty neznala konce a hity jako Čím to je, Žily nebo Prvá si nadšeně zpívali jak ti nejmenší, tak generace právě talentovaných hudebníků „Timkovců“. Igor Timko také vyzval hudební spoluúčastníky Majálesu, aby společně popřáli k narozeninám hlavnímu pořadateli hradeckého studentského festivalu.

Hudební program Majálesu uzavíraly Rybičky 48, které při popíjení whiskey slíbily, že už nebudou pít, dále slovenští Ine Kafe, Marpo a TroubleGang a nakonec mladí talentovaní Mydy Rabycad v čele s Žofií Dařbujánovou, kteří v Hradci Králové představili desku Glamtronic a nechali si diváky užít český elektro-swing.

Podívejte se na fotogalerii!


Napište komentář