Portless a jejich dobytí severu, desku Back křtili potřetí

Kryštof Michal, Portless
Kryštof Michal, Portless | Foto: Barbora Čecháková

Včerejší křest nového alba Portless se opravdu vydařil. Publikum v Novém Jičíně mělo doslova a do písmene příležitost zhlédnout na české scéně něco alternativního v pravém významu slova.

Večer odstartovala pražská alternative hardcoreová kapela JegR. A Portless si nemohli vybrat lépe. Songy ve, kterých se střídaly prvky žánrů jak na běžícím páse, byly výborné.

Po nich se už na pódiu zjevili očekávaní Portless v čele s Kryštofem Michalem. Střihli si skladbu Casio a s popěvkem „alalalalalalala“, který prostoupil celý klub, nachystali publikum na velkou párty. Jako smršť se klubem prohnala skladba Hating, kde mistr zvuku konečně vyladil poměr muziky a zpěvu. Písní Jump už poté Portless rozeskákali celý klub. Charakteristický zpěv Kryštofa Michala byl místy velmi příjemný, ale přitom dostatečně drsný.

Role kmotra se v novojičínském Dragu zhostil na výbornou herec Jirka Mádl a celý koncert hostil také rappera Henryho D.

Mimo písní z právě křtěné desky Back zazněla i úplně nová skladba, která měla charakter industriálního metalu říznutého Louisem Armstrongem. Poslední písní večera byla předělávka songu Michaela Jacksona, Smooth Criminal. Následovaly dva přídavky a pak už jen velký aplaus.

Podívejte se na fotoreport od Barbory Čechákové!


Napište komentář