Foto: Prague Proms, Disney Fantasia: Live In Concert, Praha

Ted Sperling s orchestrem | Zdroj: fotografie pořadatele

Včerejší koncert festivalu Prague Proms měl ve svých rukách zkušený a uznávaný dirigent Ted Sperling. Počáteční nesoulad hudby a dění na plátně spolu s orchestrem brzy sjednotili, a předvedli více než nádhernou podívanou.

Úkolu se v rámci koncertní série festivalu Prague Proms ujal zkušený a uznávaný, všestranný umělec a dirigent, Ted Sperling. Ten se již více než tři desítky let pohybuje v newyorském divadelním a koncertním prostředí. Dirigoval koncerty těch nejvýznamnějších amerických orchestrů včetně Newyorské filharmonie. Dvouhodinový koncert byl skutečně jako fantazie, kde o pozornost diváků soupeřili napínavý děj se stejně napínavou hudbou. Chvílemi se divák mohl zapomenout soustředit na příběh, chvílemi pak hltal očima plátno a zvuk zůstal kdesi v pozadí. I přes početný zástup dospělých posluchačů obsadili některá křesla dětští diváci, kterým disneyovky ještě stále nejsou cizí. Přenést nás zpět do doby, kdy se o 3D technologiích teprve fantazírovalo a 7.1 stereo ozvučení byla drobná science fiction, se orchestru z mého úhlu pohledu skutečně povedlo a to na výbornou.

Celou reportáž najdete zde


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.