Alice Merton přijede poprvé do Prahy

Alice Merton | Zdroj: Colours Selection

Nejdřív si to tu u nás ozkouší v létě na Colours of Ostrava a pak se do toho na podzim vrhne na plno a sama. Alice Merton zavítá do Prahy a plánuje rozpumpovat Palác Akropolis.

Do povědomí hudební komunity si mladá Alice Merton prorazila cestu svým prvním hitem No Roots, na kterém v pop-rockovém duchu promlouvá ke všem nomádům světa. Sama totiž jedním takovým je – sice se narodila v Německu, pak ale vystřídala Kanadu, Spojené státy i Francii a nyní sídlí v Berlíně. Má tedy pocit, že doslova, jak říká její písnička, nemá žádné kořeny.

Další průlom songwriterce přineslo vítězství European Border Breakers Award 2018, díky kterému se postupně stala miláčkem nejen Evropy, ale i zemí za velkou louží. Merton vystudovala klasickou hudbu, prošla také Popakademií v německém Mannheimu a pak následovalo vydání EP No Roots. Svou tvůrčí svobodu si mohla ponechat proto, že si založila vlastní label Paper Plane Records, pod kterým chystá debutové album. Předtím ale projede celou Evropu na turné.

Koncert uvádí Colours Selection a uskuteční se 15. září v Paláci Akropolis. Vstupenky seženete za 450 Kč v předprodeji v síti GoOut a TicketPro, popřípadě na pokladně Paláce Akropolis, kde budou dostupné i o stovku dráže v den akce.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 319 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.