Aquilo odehrají historicky první koncert v České republice

Aquilo | Foto: Joyce Jude

Elektro popová dvojice Aquilo, jež se zhruba před čtyřmi lety proslavila singly Calling Me a You There, vydala na začátku minulého roku své debutové album s názvem Silhouettes, které českému publiku představí už 16. března v pražském Futurum Music Baru.

Globálně streamované hvězdy svůj historicky první koncert v České republice odehrají v rámci jarního turné po Evropě a domovské Velké Británii, jež bude od začátku března do poloviny dubna zahrnovat celkem šestnáct zastávek.

Přestože se album Silhouettes dočkalo od příznivců indie scény nadšených ohlasů, hudebníci se ho vlastním turné rozhodli nepodpořit. Jakmile se však deska dostala do podvědomí fanoušků, přestěhovali se do svého londýnského studia, v němž odstartovali druhou fázi své kariéry.

Výsledkem je vyzrálejší EP s názvem ii (Side A), které spatřilo světlo světa v loňském listopadu a obsahuje pět zbrusu nových skladeb. Písně budou zároveň tvořit první polovinu chystaného druhého alba naplánovaného na tento rok.

Vstupenky na pražský koncert lze již teď zakoupit v předprodejních sítích GoOut, TicketPro, Ticketportal nebo na webových stránkách Futurum Music Baru.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 141 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.