Aternativní Zvíře jménem Podzim vydá desku a zahraje v Paláci Akropolis

Zvíře jménem Podzim | Zdroj: palacakropolis.cz

O Zvířeti jménem Podzim zatím nebylo moc slyšet, nicméně po vydání dvou singlů se blíží i vydání prvního alba stejně jako velký koncert v pražském Paláci Akropolis.

Zvíře jménem Podzim se dá bez problému označit jako alternativní superskupina. Vznikla na popud Jana Königa, který ovšem už šest roků vystupuje maskovaný a pod přezdívkou Kittchen. Kapelu tvoří dohromady celých dvacet hudebníků a rozhodně se nejedná o žádné amatéry ani žabaře. Prošli takovými kapelami, jakými jsou namátkou alternativně folková JablkoňVivaldianoUmakart a řada dalších.

První singl, který nese stejný název jako sama skupina, vyšel už loni na podzim a na jaře ho následovala píseň Neděle. Samotné album pak vyjde 3. listopadu. Posléze se 23. listopadu odehraje velký koncert v pražském Paláci Akropolis, kde skupinu podpoří švédský písničkář Albert af Ekenstam.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 144 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, pankoš, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal (zejména black), ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Oblíbené interprety nemá smysl jmenovat, jelikož jich mám stovky a další stále přibývají.