Aternativní Zvíře jménem Podzim vydá desku a zahraje v Paláci Akropolis

Zvíře jménem Podzim | Zdroj: palacakropolis.cz

O Zvířeti jménem Podzim zatím nebylo moc slyšet, nicméně po vydání dvou singlů se blíží i vydání prvního alba stejně jako velký koncert v pražském Paláci Akropolis.

Zvíře jménem Podzim se dá bez problému označit jako alternativní superskupina. Vznikla na popud Jana Königa, který ovšem už šest roků vystupuje maskovaný a pod přezdívkou Kittchen. Kapelu tvoří dohromady celých dvacet hudebníků a rozhodně se nejedná o žádné amatéry ani žabaře. Prošli takovými kapelami, jakými jsou namátkou alternativně folková JablkoňVivaldianoUmakart a řada dalších.

První singl, který nese stejný název jako sama skupina, vyšel už loni na podzim a na jaře ho následovala píseň Neděle. Samotné album pak vyjde 3. listopadu. Posléze se 23. listopadu odehraje velký koncert v pražském Paláci Akropolis, kde skupinu podpoří švédský písničkář Albert af Ekenstam.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 135 Článků
Kolíňák, *1999. Jednoho dne (snad) guitar hero a autor bestsellerů. Mám rád hlavně prog, RIO, hip-hop, punk, reggae, ska, k-pop, rockovou klasiku i extrémní metal, ale v každém žánru se dá najít něco zajímavého. Co se oblíbených interpretů týče, jsou jich desítky a snad i stovky... David Bowie, Beck Hansen, The Beatles, The Pogues, Days N' Daze, The Specials, The Clash, Mudhoney, The Cure, King Crimson, Peter Hammill, Hüsker Dü, Black Flag, Sonic Youth, Rush, Yes, ELP, Pink Floyd, N.W.A., Melt Banana, Radiohead, Manic Street Preachers, Kyary Pamyu Pamyu, Bob Marley, Peter Tosh...