Bobby McFerrin hledá pro své tuzemské koncerty zpěváky

Bobby McFerrin | Zdroj: facebook.com

Květnové koncerty, které se uskuteční ve Foru Karlín jsou už nyní vyprodané. Boby McFerrin ale právě pro tyto vystoupení hledá a cappella zpěváky.

Bobby McFerrin vystoupí začátkem května v ČR, a to hned dvakrát – v Praze a Ostravě. Společně s ním vystoupí Joey Blake (zpěvák a docent na Berklee Collage of Music) a Dave Worm (zpěvák a beatboxer). Oba dva společně s McFerrinem jsou dále zakládajícími členy vokálního uskupení Voicestra. Zpěv těchto umělce podpoří 12členný vokální sbor, ale kdo v něm bude ještě není rozhodnuto.

Pořadatelé obou koncertních akcí hledají nová i stávající a cappella souborů ve složení tří barytonů, tří tenorů, tří altů a tří sopránů. O účinkování se ale můžou hlásit jen části souborů. Zájemci se s audioukázkou můžou hlásit na mail info@truemusic.cz.

Vstupenky na pražský termín jsou již bohužel vyprodány, ale v prodeji jsou stále lístky na ostravskou show. Bobby McFerrin zde naposledy vystoupil před třemi lety. Sám užívá rozsah čtyř oktáv, čímž dokáže vytvořit iluzi dvojnásobného i vícehlasného zpěvu. První album The Voice vyšlo už v roce  1982, ale tím opravdovým sólovým albem bylo teprve až Spontaneous Inventions o čtyři roky později.

První zastávka proběhne v Praze 9. května ve Foru Karlín, Ostravu navštíví 10. května v multufunkční hale Gong. Vstupenky lze zakoupit v síti TicketPro.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 344 Článků
Pražačka ročníku '91. Hudba je pro mě vášeň, zábava a práce, která nikdy neomrzí. Hudba a vše kolem ní je přesně to, co mě dělá kompletní. Z 95% mě venku potkáte se sluchátkama na uších, jinak prostě snad ani nefunguju. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.