Organizátoři Colours of Ostrava zveřejnili line-up na letošní rok

Kapela Imagine Dragons | Zdroj: iheart.com

Colours of Ostrava je jeden z největších tuzemských festivalů. Program na letošní rok je plný zahraničních i českých hvězd. Pojďme se tedy společně podívat na již zveřejněný line-up.

První den, ve středu 19. července, se představí na hlavním pódiu hned tři hvězdy: indie zpěvačka Birdy, britští alt-J a americká kapela Imagine Dragons. Ta přiveze českému publiku novou desku s názvem Evolve, která vyjde v červnu.  Z českých jmen zazní třeba Tata Bojs. Tentýž den se v Ostravě odehraje premiéra americko-české spolupráce. Hudebně-vizuální-světelný projekt dvou muzikantů a konstruktérů Williama Close and The Earth Harp a Lenky Morávkové and Bohemian Cristal Instrument ukáže návštěvníkům jedinečnou show. V tento den také odstartuje mezinárodní fórum Meltingop a na electronic stage se představí například Digitalism.

Hlavní scénu ve čtvrtek, 20. července, ovládnou ženy. Jako první nastoupí Aneta Langerová, následně americká zpěvačka LP, která se představila v Praze rovnou na dvojkoncertu v březnu. Ve čtvrtek návštěvníky také čeká premiéra, a to vůbec první tuzemský koncert držitelky devíti grammy Norah Jones. Mezi další headlinery tohoto dne patří držitel Ivor Novello Awards, Michael Kiwanuka, britská trip hop legenda UNKLE a spousty dalších.

Pátek 21. července je ve znamení prvního českého koncertu rockové legendy Midnight Oil, kteří na Colours of Ostrava zavítají v rámci světového comeback turné. Dále vystoupí například trio Moderat, Benjamin Clementine nebo jazzový saxofonista Donny McCaslin, který nahrával s Davidem Bowiem jeho poslední album. Tento den se také na pódiu představí Michal Hrůza s více než padesáti členy Janáčkovy filharmonie Ostrava. Electronic stage navštíví Machinedrum nebo Christian Löffler & Mohna.

Festival zakončí v sobotu, 21. července, funková legenda Jamiroquai a elektroničtí Justice. Poslední den dále zazní třeba britská soulová zpěvačka Laura Mvula, francouzští Nouvelle Vague, superformace Afro Celt System, taneční Booka Shade. Z českých hvězd například David Koller. Electronic stage v poslední den poběží až do rána. Své sety ve velkokapacitním šapitó nabídnou například Max Cooper nebo Etrawelt Live.

Návštěvníci si během festivalu budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 venkovních i krytých scénách. Letos dorazí přes 70 zahraničních a 60 domácích kapel a muzikantů, kteří nabídnou hudební zážitky z mnoha žánrů.

Colours of Ostrava ale není jen hudba. Organizátoři si pro návštěvníky připravili i bohatý nehudební program. Z divadel například Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, VOSTO5 nebo divadlo Demago. Projekce filmů, workshopy ani řada výstav nebudou chybět.

Čtyřdenní a limitované jednodenní vstupenky jsou k dostání na oficálním webu festivalu.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.