Česká republika Imagine Dragons zaujala, v dubnu vystoupí v Praze

Imagine Dragons - Colours of Ostrava 2017 | Foto: Michal Kotzur, MonsterMusic

Imagine Dragons se letos představili jako hlavní hvězdy festivalu Colours of Ostrava, kde předvedli velkolepou show. Diváci byli nadměrně spokojení a určitě nejen ti – kapela v rámci turné k jejich nové desce vystoupí v Praze příští rok.

Imagine Dragons vznikli v roce 2008 v Las Vegas. Kapela se skládá z věčně usmívajícího se zpěváka a bubeníka Dana Reynoldse, kytaristů Bena McKee a Waynea Sermona a bubeníka Daniela Platzmana.

Příběh začíná v roce 2008 na Brigham Young University, kde se hlavní zpěvák Dan Reynolds seznámil s bubeníkem Andrewem Tolmanem. Tolman do kapely přivedl svého kamaráda ze střední školy, Daniela Wayna Sermona. Andrew poté do skupiny angažoval svou ženu Brittany, aby zpívala doprovodné vokály a hrála na klávesy. Sermon poté přišel se svým spolužákem Benem McKeem, aby se přidal ke kapele a tím se doplnili členové kapely. Skupina se proslavila v Provu v Utahu, svém rodném městě, a pak přesídlila do Las Vegas, rodného města Dana Reynoldse, kde nahrála a vydala své první tři extended plays.

Za téměř desetiletou existenci stihli vyhrát Grammy a získat několik platinových ocenění.

Čtěte také: Colours of Ostrava velkolepě zahájili Imagine Dragons

Novou desku představili Imagine Dragons svým posluchačům letos. A jak už je u této kapely velmi známé – co album, to několik hitů. Nejnovější album, které nese název Evolve, rozhodně nebylo výjimkou. Písničky jako Thunder či Believer otřásly hudebními žebříčky po celém světě a dokázaly, že se kapele dvouroční pauza vyplatila.

Desku Evolve nám podrobněji představí 4. dubna 2018 v O2 areně. Lístky budou k dostání v předprodeji od pátku 22. září od 10:00 v síti TicketPortal.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.