Chris Dave & The Drumhedz zaexhibují v Lucerna Music Baru

Chris Dave | zdroj: vater.com

Pozor, pozor! Už za pár dní do Prahy zavítá jedna z nejvýraznějších osobností moderního jazzu, bubeník Chris Dave a jeho kapela The Drumhedz. O support koncertu se postará slovenská parta Eugen Vizvary „Part One“ Project feat. Anita Soul.

Jestli se vaše smysly rády ocitají v přítomnosti hudebního génia, měli byste věnovat maximální pozornost programu, který si na příští pondělí nachystali v Lucerna Music Baru. Po dvou letech se zde Praze představí Chris ‘Daddy’ Dave – bubeník, ze kterého prostě nevěříte. Magor, který se s paličkami v ruce snad už narodil, patří již dávno mezi elitu a v kruhu zasvěcených platí bez nadsázky za nejoriginálnějšího a nejzběsilejšího drummera na světě. Jeho muzikantské skills doslova neznají hranic. I díky tomu nezůstal uzamčený v roli solitérního diktátora jazzu, ale úspěšně prorazil coby hvězdný doprovodný hráč i ve světě pop music. Nedávno jste mohli zaznamenat, jak zazářil například po boku Adele nebo Beyoncé. Vyhledávají ho zavedení jazzmani, jako Robert Glasper nebo Pat Metheny, a hodně si s ním rozumí i hoppeři – třeba Kanye West nebo Mos Def.

Pokud jste si mysleli, že něco na bicí nejde zahrát, Daddy vám to hravě vyvrátí. V jeho podání se můžete těšit na exhibici s kopáky, trhání rekordů v úderech za minutu a nekonečné vibrování blan. Neméně virtuózní je i Chrisova doprovodná kapela The Drumhedz, která vystupuje v těžkotonážní sestavě čítající kromě bicích kytaru, basu a saxofon. Její pódiový projev, nasáklý tím nejlepším z freejazzové tradice a zároveň hutnýmu groovy, je strhující a nepřestává bavit. Časté změny tempa, žánrové přesahy a herní preciznost všech členů ansámblu jsou zárukou, že vás The Drumhedz nepustí ani na vteřinu. To vše a ještě mnohem víc máte příležitost ochutnat už příští týden!

Originální hudební session startuje v úterý 14. dubna od devíti večer v Lucerna Music Baru. Vstupenky seženete v předprodeji prostřednictvím Agharta.cz za 350 korun nebo na pokladně Lucerny.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.