Chris Rea se vrací do ČR i s divadelní scénou

Chris Rea se opět představí v ČR | Zdroj: pořadatel koncertu

Po více než dvou letech se do Prahy vrací Chris Rea. Legendární britský kytarista bude koncertovat v pražské O2 areně 30. října.

Chris Rea je považován za jednoho z největších britských skladatelů a zpěváků osmdesátých let. Pro svou hudební kariéru se rozhodl až ve letech, kdy si pořídil první kytaru a začal skládat. Svůj debut Whatever Happened To Benny Santini? vydal o pět let později. Vypomohl mu s ním producent Eltona Johna, Gus Dudgeon.

Kromě hudby je Chris Rea také vyhlášený fanda Formule 1. Trojnásobný světový šampion Ayrton Senna ho inspiroval ke vzniku písně Saudade. Do povědomí se Rea ale zapsal už singly Road To Hell, Auberge, Fool, Josephine, Driving Home For Christmas a mnoha dalšími.

Tajemstvím není, že se tento muzikant několikrát postavil i před filmovou kameru. Zahrál si například v komedii Parting Shots, kde ztvárnil postavu muže s rakovinou. Krutou ironií osudu vstoupila nemoc do zpěvákova skutečného života roku 2001, kdy mu byla diagnostikována rakovina slinivky břišní. Ta ho stála šest let boje, naštěstí vítězného.

Naposledy se Chris Rea představil v České republice na jaře roku 2012 a nyní, po dvou a půl letech, se vrátí v rámci turné The Last Open Road Tour, které odkazuje na stejnojmennou skladbu z posledního alba Santo Spirito Blues z roku 2011.

Vstupenky budou v předprodeji od 2. května v síti Ticketportal za 990 korun. O2 arena bude 30. října v rámci tohoto koncertu speciálně hostit i divadelní scénu s limitovanou kapacitou.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...