ČNSO vyrazil na své první letošní turné, po návratu oslaví Bernsteina

Český národní symfonický orchestr | Zdroj: facebook.com

Český národní symfonický orchestr zahájil 7. ledna první letošní turné. V pěti německých městech, včetně berlínské metropole, zahraje hudbu z oscarového muzikálu La La Land s českými hudebníky, pod vedením dirigenta Kryštofa Marka. Z plátna k tomu zazpívají John Legend, Emma Stone nebo Ryan Gosling. Hned po návratu těleso složí poctu Leonardu Bernsteinovi, který by letos oslavil sté narozeniny.

Swing a jazz z La La Landu zahrajeme ve velkých halách, podobně jako jsme hráli například Harryho Pottera,“ uvedl trumpetista Jan Hasenöhrl, šéf orchestru. „Film a hudba musí být naprosto synchronizovány, je v tom trochu adrenalinu. Herci na plátně zpívají za našeho doprovodu, veškerá hudba zazní živě,“ vysvětlil.

La La Land vypráví příběh muzikanta a začínající herečky, kteří se potkají a zamilují v Los Angeles. V loňském roce snímek získal sedm Zlatých glóbů a šest Oscarů včetně ocenění za nejlepší píseň City Of Stars, kterou s ČNSO z plátna zazpívají John Legend a Ryan Gosling. Oscarem oceněná Emma Stone pak s českými hudebníky vystoupí například ve scéně Someone in the Crowd. Hudbu k filmu La La Land napsal Justin Hurwitz.

Po návratu z turné, 16. ledna, ČNSO připomene 100. narozeniny skladatele Leonarda Bernsteina na koncertu věnovaném jeho hudbě z muzikálu West Side Story nebo k operetě Candide. Dirigentem v pražském Obecním domě bude Maestro Steven Mercurio.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.