Co nám přiveze Paul Simon společně se Stingem?

Paul Simon & Sting | Zdroj: facebook.com

On the stage together, tak se jmenuje tour, se kterou nás tito dva hudebníci navštíví 14. března v pražské O2 Areně. A co můžeme od tohoto večera očekávat? Známe skladby, mix žánry a výborné vzájemné doplňování.

S tímto konceptem objíždějí hudebníci svět už od loňského února a sklízí velký úspěch. Dva zpěváci světové pop-music mají na večer přichystané světoznámé hity a sám Paul Simon o spojení žertem prohlašuje: „Spojujeme dvě kapely, dva repertoáry a dva hlasy. Čím víc to do sebe zapadá, tím víc  jsou si naše osobnosti podobné. Osobně čekám, že budu vypadat jako bůh Adonis a moci nepřetržitě mít sex celé dny. A Stinga také čekají nějaké změny.

Jak Stinga tak Paula Simona během své kariéry spojuje široké žánrové zaměření, které vás vtáhne do rockové škatulky, z ní to vezmete přes blues, jazz až do novodobého popu. A co bylo důvodem vzniku tohoto spojení? Vše napadlo Simona a určitě v tom hrálo roli jejich vzájemné dlouholeté přátelství, protože jeden čas bydleli téměř 20 let ve stejném domě v New Yorku. Jejich první společné vystoupení proběhlo předloni na podzim a oba byli překvapeni a spokojeni, jak se navzájem krásně doplňují. Následná tour na sebe pak nenechala dlouho čekat.

Koncept večera napodobuje Eltona Johna s Billem Joelem. Během večera se budou na stagi střídat v půlhodinových blocích. Jednou bude sólo Stinga, poté Simona a následně i společné vystoupení. Repertoár je složen z největších hitů obou hudebníků, těšit se tak můžeme na skladby jako Desert Rose, Englishman in New York či You Can Call Me Al a mnoho dalších hitů.

Dle reportáží z amerických koncertů celé koncerty trvaly téměř tři hodiny a obsahovaly na třicet skladeb. Několik volných vstupenek na koncert můžete stále zakoupit v síti tocketportal a ceny se pohybují od 1990 korun do 3590 korun. Vše nasvědčuje tomu, že tento koncert bude opravdu jedinečným a neopakovatelným zážitkem.

 


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.