Cocotte Minute odehrají na podzimním turné svůj nejdelší setlist v historii kapely

Cocotte Minute | Foto: Jan Nožička

Cocotte Minute už na konci října odstartují podzimní Rituál naposled! Tour, na němž se symbolicky rozloučí s jejich comebackovým a zároveň zatím posledním albem Rituál, kmen a srdce a kmen. Zároveň nechají své fanoušky nahlédnout do hudební budoucnosti kapely.

Na plánované šňůře tak podruhé a naposledy zazní celý Rituál. Nebudou však chybět ani všechny zásadní hity, speciálně kvůli tomuto turné do setlistu zařazené rarity z minulosti a v neposlední řadě dvě zbrusu nové skladby, jež formace v září nahraje ve Vídni pod taktovkou Mika Wolffa – kytaristy rakouských Kontrust.

„Na Rituál naposled! Tour odehrajeme nejdelší koncertní set v naší historii. Chceme jím poděkovat všem našim příznivcům a oslavit s nimi dva roky naprosto fenomenální jízdy, kterou nám Rituál připravil. Odehráli jsme s ním 80 koncertů, na které zavítalo na 38 000 lidí. Zveřejnili jsme z něj 10 videoklipů, které celkově zhlédlo na 850 000 uživatelů YouTube. Absolvovali jsme s ním samostatné i bujaré turné s Hentai Corporation a Prago Union, na které nikdy nezapomeneme,“ hodnotí poslední dva roky frontman kapely Zeller a doplňuje: „Nastal čas se posunout dál. Proto za chvíli odjíždíme do Rakouska natočit nové skladby, jejichž premiéra bude součástí nadcházejícího turné.“

A nebyli by to Cocotte Minute, kdyby turné kromě nové dramaturgie nevytunili také novou show a bonusy pro své příznivce. „Budeme s publikem pracovat a vtahovat je do show víc než jindy. Jak, ale neprozradím, ať překvapení zůstane překvapením,“ dodává s úsměvem Zeller.

Rituál naposled! Tour 

27. října               Plzeň – Šeříkovka
01. listopadu       Praha – Lucerna Music Bar
02. listopadu       Brno – Eleven
03. listopadu       Nový Jičín – Drago
04. listopadu       Jablunkov – Rockcafé Southrock
10. listopadu       Krumlov – Fabrička
11. listopadu       Jihlava – Soul
01. prosince        Děčín – Garage
02. prosince        Nitra – Nájomná Jednotka
08. prosince        Chrudim – R-klub
09. prosince        Kutná Hora- Česká 1


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.