Cold Cold Nights vypustili nový klip a vydávají se na evropské turné

Cold Cold Nights | Foto: Indie Scope

Kapela Cold Cold Nights debutuje deskou (The) Last Summer a předvede ji v sedmi zemích Evropy.

Cold Cold Nights se skládá ze čtyř talentovaných hudebníků, kteří se krom obvyklé instrumentace nebojí přistoupit ani k použití dechových nástrojů, akordeonu nebo zvonkohry. Bohatý a neobyčejný zvuk je aranžován do písní s intimní atmosférou a dynamickým rozsahem.

20. duben byl pro tyhle kluky významným dnem nejen díky započetí jejich evropské turné v Lipsku, ale i díky vydání klipu k songu Joie, jenž zrežíroval sám frontman Jakub Jirásek (dříve znám pod pseudonymem J). Nové album bude pokřtěno 24. dubna v pražském Café V lese a 26. dubna v brněnském klubu Fléda.

Album (The) Last Summer vypráví příběh mladých, potýkajících se k klasickými problémy vstupu do světa dospělých a ztráty nevinné teenagerské radosti. Tuto atmosféru se snaží navnadit i videoklip Joie.

„V samotném klipu jsem chtěl vytvořit svébytnou atmosféru, která nebude pouhou ilustrací hudby, ale zároveň bude podobně melancholická, zasněná a radikální,“ osvětluje tvorbu videoklipu Jakub Jirásek.

Turné k novému albu (The) Last Summer

20. dubna  –  Lepizig (DE)
21. dubna  –  Berlin (DE)
24. dubna  –  Praha, Café v Lese
25. dubna  –  Ústí nad Labem
26. dubna  –  Brno, Fléda
27. dubna  –  Trenčín (SK), Klub Lúč
28. dubna  –  Prešov (SK)


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 347 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.