Colours of Ostrava rozšiřuje svůj line-up o tři ženská jména

Joss Stone | Zdroj: colours.cz

Do programu Colours of Ostrava přibyly tři unikátní ženské osobnosti! Přijede britská soulová zpěvačka Joss Stone, malijská Oumou Sangaré a frontmanka skupiny Gossip, Beth Ditto.

Populární multižánrový festival Colours of Ostrava, který proběhne od 18. do 21. července 2018 již tradičně v neobyčejném industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic, už oznámil účast umělců, jako George Ezra, Cigarettes After Sex, London Grammar nebo Aurora. Nyní se přidávají další tři významné osobnosti.

Patří mezi ně Joss Stone, která se v pouhých sedmnácti letech stala nejmladší hudebnicí nominovanou na Mercury Prize a  taky vítězkou britské hitparády. Za svou srdceryvnou hudbu získala jednu Grammy, dvě Brit Awards a prodala přes čtrnáct miliónů alb. Vystupovala s Jamesem Brownem, Gladys Knight, Jeffem Beckem, Stevie Wonderem, Ringo Starrem a mnoha dalšími.

Do Ostravy také přijede Oumou Sangaré, ztělesnění africké ženskosti, elegance, rozhodnosti i nezávislosti. Od svých jednadvaceti let bojuje v rodném Mali proti společenskému řádu, který znevýhodňuje ženy, jako vlivná mluvčí spolupracuje i s OSN a na novém albu Mogoya se nebojí tématu stoupajících sebevražd mladých.

Beth Ditto sedmnáct let vládla dancepunkové formaci Gossip. Od roku 1999 si na veřejné scéně dělala, co chce. Svlékala se na koncertech, otevřeně mluvila o své homosexualitě a bez obalu o tom, jak je tlustá. Na post pop-kulturní ikony se dostala i díky spolupráci s módními návrháři, nevšednímu modelingu a později vlastní kolekci šatů. Rozpad kapely Beth nezaskočil, téměř vzápětí natočila album Fake Sugar a hned se vydala na turné.

Nenechte si ujít jeden z nejlepších českých festivalů, který se na podzim 2017 dostal do desítky nejlepších největších festivalů v prestižní anketě European Festival Awards. Čtyřdenní vstupenky na nadcházející ročník jsou k dostání v e-shopu na webových stránkách festivalu a v síti Ticketpro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 214 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.