Deep Purple se na turné zastaví již zanedlouho v Praze

Deep Purple | Zdroj: Facebook

Anglická rocková skupina Deep Purple, která úspěšně propojuje prvky klasické hudby s hardrockovými motivy, je momentálně na svém posledním turné. Představuje na něm své největší hity i písně z nového alba Infinite. V Pražské O2 Areně vystoupí 22. května.

Již 22. května vystoupí legendární Deep Purple v pražské O2 Areně a představí zde nové album Infinite. Infinite, tedy „nekonečný“ je ale trochu paradoxním názvem. Turné, na které s ním kapela vyrazila, je totiž její poslední a spekuluje se, že po odehrání všech koncertů Deep Purple definitivně skončí. Na druhou stranu je však třeba říct, že si svými nesmrtelnými hity jistou formu nekonečna přece jen zajistili. Zároveň však tento název můžeme číst i jako „v konečném“ a to bychom mohli vnímat jako jasnou symboliku.

Album vyšlo 7. dubna a produkoval ho slavný Bob Ezrin, který spolupracoval i s hvězdami jako Kiss, Pink Floyd, Alice Cooper nebo Kansas.

Samotné Deep Purple asi není třeba představovat. Hity jako Smoke on The Water nebo Fireball zná asi každý. V průběhu skoro padesátiletého trvání kapely se v ní vystřídala řada muzikantů. Aktuální sestavu tvoří Ian Gillan, Steve Morse, Roger Glover, Don Airey a Ian Paice.

Vstupenky na pražský koncert jsou stále v předprodeji v sítí Ticketportal.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 147 Článků
Jsem z Vyškova, ale momentálně se nacházím převážně v Brně, kde studuji žurnalistiku a filozofii. Hraji na bicí a miluji hudbu. Hlavně starý klasický rock, ale i alternativní britskou scénu. Strašně ráda chodím na koncerty a festivaly a život bez hudby si neumím představit.