Do Prahy se po dvaceti letech vrací 808 STATE

808 State | Zdroj: 808state.com

Kapela, jež definovala vývoj moderní taneční hudby, se k nám příští rok vrátí v plné sestavě!

První album britské kapely 808 STATE nazvané Newbuild je veřejně respektovaným milníkem, když se hovoří o vývoji taneční hudby. Seskupení je považováno za hlavního průkopníka stylu acid house a v průběhu své úspěšné kapely spolupracovala s hvězdami jako Björk, David Bowie, Quincy Jones, Afrika Bambaataa, zakladatel Joy Division a New Order Bernard Sumner, Brian Eno a dalšími.

Graham Massey, Martin Price a Gerald Simpson spolu hrají již od roku 1988, kdy se potkali v Manchesteru a našli pro sebe pojmenování po elektronickém bubeníkovi Roland TR-808 drum machine. Ještě ten rok vyšlo již zmíněné průlomové album Newbuild, kterému se dostalo i komerčního úspěchu. Gary Davies zařadil skladbu Pacific State do svého setu na BBC Radio 1.

Poslední, zatím šestá deska je na světě už skoro 15 let. Dnes už pánové spolu ale zase hrají a připomenou svým fanouškům, jaké to před dvaceti lety bylo.

808 STATE vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 16. května 2018 od 21 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 230 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.