Dropkick Murphys již brzy zamíří do Prahy

Dropkick Murphys | Zdroj: twitter.com

Irsko-americká kapela znovu míří do Čech a vystoupí u nás již za méně než měsíc.

Dropkick Murphys je irsko-americká skupina, která holduje převážně celtic punku. Vznikla před více než dvaceti lety v massachusettském Quincy, když spolu tehdy čtyřčlenná parta poprvé hrála v suterénu kamarádova holičství směsku tradičního folk rocku a punk rocku – styl, který už je dnes znám jako již zmíněný celtic punk.

Nyní má kapela po různých obměnách šest členů, krom klasických kytar, bas a bicích i mandolínu. Kromě energických výstupů jsou Dropkick Murphys známí i svou podporou odborů a dělnické třídy. Naposledy k nám zavítali v roce 2014, kdy kapela vystoupila na českém hudebním festivalu Mighty Sounds v Táboře.

Již 1. února se Dropkick Murphys chystá do Malé sportovní haly v Praze. Vstupenky jsou k dostání na GoOut a v síti TicketPro.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 214 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.