Dub Pistols už za týden rozjedou v Praze svou show

Dub Pistols | zdroj: facebook.com

V rámci evropského turné snad ani nemohli tito britští hudebníci vynechat Českou republiku, kterou si dle svých slov velmi oblíbili. A fakt, že uslyšíme nové hity, není jediným tahákem jejich vystoupení.

Pražský Lucerna Music Bar se už 16. dubna rozduní pod taktovkou Berryho Ashwortha, kolem kterého tato kapela funguje už krásných 17 let. Za tuto dobu získala nespočet fanoušků po celém světě a stala se jednou z nejoblíbenějších festivalových kapel v Evropě. A nejen festivalovou, díky jejich vyhlášené show jsou klubová vystoupení Dub Pistols opravdu našlápnutá a nikoho nenechají v klidu. Ne nadarmo se Dub Pistols pyšní tituly Best Live Act britských cen Breakspoll (2013) a DJ Mag Best of British (2011). Kapela mixuje breakbeat, ska, dub, reggae, hip-hop a elektroniku, i proto dokáže oslovit širokou škálu posluchačů, každý si najde to své.

Za sedmnáctiletou éru vydala kapela mnoho singlů a různých remixů. Jejich tvorbu jsme mohli zaslechnout i ve filmech jako Blade II, Bad Company, nebo též v počítačové hře Fifa 99. V brzké době má vyjít kapele nová, v pořadí šestá deska, která ponese název White Lines. Fanoušci se tak mohou těšit na to, jak 16. dubna vychutnají osvědčené hity z dřívější tvorby a okusí též songy z nového alba. Dub Pistols jistě nezapomenou ani na své remixy, jako například legendární Highway to Hell od AC/DC, kterou si upravili k obrazu svému.

Příznivci těchto hudebníků už určitě mají své vstupenky vystavené doma. Ti, kdo kapelu neznají, či ji neviděli živě, nechť neváhají vytáhnout z kasičky 380 korun a sjet si k pokladně u Lucerna Music Baru vstupenku koupit, protože tento koncert zaručeně osloví a vy se zařadíte do zástupu fanoušků z celého světa. Na místě bude vstup stát 450 korun. Otázkou je, zda vůbec tato možnost bude, protože Dub Pistols ocenění za nejlepší živé vystupování opravdu nedostali jen tak.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.