Dvojnásobný držitel Grammy, Gregory Porter, zavítá do Prahy

Gregory Porter | Zdroj: MAX event

Gregory Porter se svou doprovodnou kapelou na jaře odehraje koncert v pražském Foru Karlín. Členem uskupení je i brněnský rodák Ondřej Pivec, který prorazil v Americe jako jeden z mála „bílých Evropanů“ na gospelové scéně v Harlemu a Brooklynu.

Ondřej Pivec už od svých 25 let žije v USA, s hudebníkem Gregory Porterem však začal spolupracovat v České republice, kde se poprvé setkali v Paláci Žofín na festivalu Struny podzimu. Pivec několikrát získal i ocenění Grammy, když se podílel na Porterově albu Take Me To The Alley. Zde rozezněl Hammondovy varhany hned ve třech skladbách. Nejen díky tomuto úspěchu se stal stálým členem celé skupiny.

Gregory Porter vyrazil na světové turné hned po vydání nejnovějšího alba Nat King Cole & Me. To vyšlo v říjnu 2017. Do České republiky se přesunou po odehrání hned dvou koncertů v londýnské Royal Albert Hall pro deset tisíc diváků. V Praze poté vystoupí 23. dubna ve Foru Karlín. Právě Praha bude jedinou zastávkou na domácí scéně. Vstupenky lze koupit v síti TicketPro.


Napište komentář

Karolína Volšická
O Karolína Volšická 204 Článků
Hudba je pro mě něco, co vlastně nedokážu popsat slovy. Něco, co je pro mě smysl života a bez čeho bych nedokázala žít. Mezi moje největší srdcovky řadím Green Day a Depeche Mode. Když zrovna nepíšu o hudbě, tak čtu nějakou knihu, vařím/peču, maluju/kreslím nebo bloguju a píšu o něčem jiném. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší. Mimo to jsem taky majitelka webovek GreenDayBand.cz