Electro-hardcore smršť v podání Enter Shikari vlétne do Prahy

Enter Shikari | zdroj: facebook.com

Dva zdánlivě neslučitelné hudební žánry, trance a hardcore, se této partě z Velké Británie úspěšně podařilo spojit. Vystoupení Enter Shikari jsou plná energie, o tom se budete moci přesvědčit na vlastní oči v lednu příštího roku.

Enter Shikari chystají pro své fanoušky novou desku, která naváže na poslední singl Rat Race z roku 2013. Novinka ponese název The Mindsweep a vyjde 20. ledna. Fanoušci z našich luhů a hájů si budou moci poslechnout nové skladby již o týden dříve, protože Enter Shikari přijedou 13. ledna do pražského Lucerna Music Baru.

Kapela vznikla v roce 2003, už její první deska Take to the Skies z roku 2007 sklidila velký komerční úspěch. Následující alba pak nabírala více a více fanoušků z celého světa. V České republice se kapela měla prvně ukázat na Rock for People v roce 2007, její manager však přehlédl již domluvený koncert v Anglii, a tak se kapela na rokáči ukázala až o rok později. Vůbec první vystoupení ale proběhlo v Brně, když Enter Shikari předskakovali Linkin Park v roce 2007. Jako předkapela se ukázali i v Praze na Inviders Must Die Tour pod taktovkou The Prodigy. Své české fanoušky naposledy potěšili v roce 2012 na Rock for People, když festival slavil osmnácté výročí.

Vstupenky na koncert v Lucerna Music Baru budou k sehnání v síti Ticketportal. Nejlevněji bez poplatků pak klasicky přímo na pokladně Lucerna Music Baru. Klub ještě neuvádí cenu lístků, ale samotní Enter Shikari na svém oficiálním webu uvádějí 17 euro. Alespoň orientačně tak víme, kolik si máme v peněžence schovat.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.