Elektroničtí GusGus se k nám letos podívají rovnou dvakrát

GusGus | Foto: Kjartan Hreinsson

Elektronická legenda z Islandu slaví jubilejní desáté album velkým festivalovým turné, na které rovnou naváže klubovou šňůrou. Zařadíte tuhle severskou formaci do svého kalendáře?

GusGus se žánrově velice těžko definují. V doposud devíti vydaných albech se kloubí a střídá gradující techno, temný house i neotřelá popová euforie. Jejich tvorba je takovou hudební studií všemožných dimenzí taneční hudby, elektra a velice promyšleným, sebeuvědomělým experimentem.

Formace s lídry Daníelem Ágústem a Biggim Veirou na obou koncertech představí své desáté album Lies Are More Flexible, které zrovna vychází. Po čtyřech letech tak GusGus přináší osm nových tracků, z nichž už je jeden dobře znám. Je jím singl Featherlight, což je zvukově hypnotická skladba, která zaznamenává úspěch třeba ve Švédsku – stala se tam totiž nejstahovanější písní na iTunes.

Pokud se letos chystáte na Colours of Ostrava, tak se na GusGus nezapomeňte dojít podívat! Komu se do Ostravy nechce, nezbývá nic jiného než si koupit vstupenky na koncert, který proběhne 4. října v Roxy. Lístky budou k dostání za 590 Kč v předprodeji na GoOut a za 650 Kč na místě.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 273 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.