Evropská část turné Jamese Blunta začala. Vystoupí i v Čechách

James Blunt | Zdroj: facebook.com

Tentokrát se britský zpěvák a skladatel ale neukáže v Praze. Namířeno má do Karlových Varů, kde odehraje část svého evropského turné s názvem Moon Landing Tour.

Ačkoliv se mohlo zdát, že se po zpěvákovi slehla zem, rozhodně tomu tak nebylo. Po své debutové a velmi úspěšné desce Back To Bedlam vydal ještě další dvě alba. Ty bohužel neslavily už takový úspěch a vypadalo to, že James Blunt zůstane zapomenut. Svým loňským a neobvykle vydařeným albem Moon Landing ale všem vytřel zrak. Na desce slyšíme vyzrálého muže, který je k posluchačům velmi upřímný a sděluje své nejniternější pocity. Bonfire Heart, která se stala pilotní skladbou Moon Landing, oslovila širokou veřejnost a stala se celosvětovým hitem.

Před tím, než se stal miláčkem žen a začal zpívat romantické balady, byl vášnivým letcem a na univerzitě v Bristolu studoval letecké inženýrství. I přesto, že byl důstojníkem britské armády, rozhodl se nakonec v roce 2002 odejít a po dvou letech vydal již zmiňované album Back To Bedlam. Díky němu se stal objevem roku a dvě ze čtyř nominací na Brit Awards proměnil v úspěch. Aktuálním úspěchem je kromě jiného i blížící se svatba s partnerkou Sofií Wellesley.

V České republice zahrál již dvakrát a pokaždé v Praze. V KV Areně vystoupí s Moon Landing Tour 29. října od 20 hodin. Slovenské fanoušky potěší svou návštěvou o den dříve. Vstupenky lze zakoupit v síti Ticketportal v cenovém rozmezí od 990 do 1 290 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.