Excentrický Darwin Deez s kapelou zahrají v Chapeau Rouge

Darwin Deez | Zdroj: facebook.com/darwindeeez

Darwin Deez po dvou letech vydá nové album Double Down, se kterým vyrazí na evropskou tour.  Jeho vystoupení jsou synonymem pro živelnost a bezprostřednost.

Darwin Deez je všestranně nadanou osobností. Dříve totiž stepoval, rapoval, produkoval jungle, hrál na kytaru bez strun a účastnil se open mic večerů. Všechno, co se naučil, zužitkoval na svém debutu Darwin Deez v roce 2010. Tomu se v Anglii dostalo velmi vřelého přijetí. Singly Radar Detector nebo Constellations se dlouhou dobu umisťovaly na předních příčkách indie hitparád.

Darwin si osvojil velmi jednoduchý hudební výraz stojící na kytaře, minimalistických bicích a výrazné vokální lince. Výrazné jsou ale i jeho texty, jednoduché a prosté, zato ale chytlavé a snadno zapamatovatelné. Druhá deska People už byla o poznání více směřována k indie rocku.

Kytara začala být zkreslenější, zvětšila se dynamika skladeb od klidných pasáží až po punkové vypalovačky. Album je díky tomu neskutečně živelné a sound je dosti podobný live vystoupením. Darwin také přidal větší výrazový rejstřík do svého zpěvu, který tak působí teatrálněji, ale také o hodně hravěji, než na debutovém albu.

Na podzim vydá Darwin Deez nové album Double Down, které tentokrát nahrával v New Yorku. První single Kill Your Attitude se opět nese v rockovějším pojetí. Se svou kapelou zahraje i v pražském Chapeau Rouge, a to v pátek 6. listopadu. Těšit se tak můžeme na krásný indie rock skloubený s písničkářstvím. Ještě dlouho poté jej nepustíte z hlavy.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.