Festival Hrady CZ nabízí nová jména a větší komfort

Lenny | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Kromě zavedených hudebníků se letos fanouškům putovního festivalu Hrady CZ představí spousta kapel a interpretů, kteří tu nikdy nehráli. Mezi nimi například Škwor, Lenny, Jelen, Slza či Marpo. Organizátoři dále nabízejí i atraktivní nehudební program a pořádají talentovou soutěž pro začínající kapely. Novinkou pak bude i komfortnější bydlení ve speciálních kempech.

Kromě kapel jako Divokej Bill, Tomáš Klus, Rybičky 48, Visací Zámek či Mandrage se fanouškům Hradů CZ nově představí i řada interpretů, kteří tu ještě nehráli. Navíc si tu budou moct vystoupit i začínající kapely. A to díky talentové soutěži, která dá možnost zviditelnit se neznámým kapelám, ze všech regionů, ve kterých bude mít tento putovní festival zastávku. Na každé zastávce festivalu tak vystoupí jedná vítězná kapela z konkrétní oblasti.

Připraveny jsou také doprovodné sportovní aktivity, program pro vyžití rodin s dětmi, wi-fi zóny nebo možnost ubytování ve speciálních kempech. Každý návštěvník si dále bude moct bezplatně prohlédnout hrad, v jehož blízkosti se bude festival konat, a to vždy v druhý festivalový den. Organizátoři festivalu si totiž již tradičně zakládají na tom, aby se místa konání nacházela co nejblíže od historických hradů.

V pátek a sobotu 13 a 14. července tak festival vypukne na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní tour uzavře tradičně na Bezdězu.

Hrady CZ dále zvyšují komfort pro návštěvníky. Zcela nově bude k dispozici takzvaný VIP kemp PLUS, v němž se bude možné cítit na festivalu skoro jako v hotelu. Díky tomu není nutné s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování. Postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě.

Také se posílí signál telefonů a datových služeb. Chybět nebudou ani wi-fi zóny a v areálu bude k dispozici bankomat. O lepší informovanost návštěvníků se postará i praktická festivalová aplikace. Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma. Festival rozšiřuje i nabídku aktivit pro rodiny s dětmi. Ve spolupráci s partnery festivalu zde budou připraveny dětské koutky, fotokoutky a doprovodné sportovní aktivity.

U příležitosti Mezinárodního dne dětí bude navíc od 1. června v prodeji rodinná permanentka pro dva dospělé a dvě děti za 2 400 Kč nebo rodinná sobotní vstupenka 1 340 Kč.

Klasické vstupenky jsou do dneška v prodeji za 790 Kč na oficiálních stránkách festivalu. Možné je zakoupit i lístek pouze na pátek za 400 Kč nebo na sobotu za 490 Kč. Od zítřejšího dne se ceny zvýší.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.