Festival Spectaculare se blýskne fenomenálním Jonem Hopkinsem

Jon Hopkins | Zdroj: facebook.com

Festival Spectaculare graduje a pomalu spěje k velkolepému finále, kterým pro většinu zainteresovaných nepochybně bude čtvrteční vystoupení britského elektro talentu Jona Hopkinse.

Sympatický Jon Hopkins, rodák z Wimbledonu, dříve nadějný pianista, odkojený na Depeche Mode a Pet Shop Boys, nyní zářící hvězda za pultem, se narodil pro to být pánem bohem synťáků. První styk s elektronickou scénou zažil Jon Hopkins už ve svých osmi letech. House music ho tenkrát chytla natolik, že za peníze inkasované výhrami v klavírních soutěžích si ve čtrnácti pořídil předpotopní počítač a začal skládat vlastní tracky. Když si vydělal dost na to, aby si mohl dovolit koupit profesionální vybavení, rezignoval na dráhu pianisty a namísto toho vykročil cestou, která ho dovedla až tam, kde je nyní.

Jon Hopkins toho času patří mezi největší producentská esa. V minulosti se podepsal například pod desky Massive Attack, Coldplay nebo Briana Ena. Kromě bezpočtu zářezů na producentské pažbě a jiných kolaborací je však Jon Hopkins zásadním jménem hudební scény především díky své sólové dráze. Na kontě má k dnešku celkem čtyři studiová alba, která mu zajistila bohatou fanouškovskou základnu i uznání kritiky. Poslední deska s názvem Immunity, vydaná v červnu loňského ruku, zaznamenala neuvěřitelný úspěch a Hopkinsovi dokonce vynesla nominaci na Mercury Prize, prestižní ocenění za nejlepší britské a irské album roku 2013.

Tento týden britský talent s novinkovou deskou Immunity podnikne útok na Prahu, která je už dlouho připravena mu podlehnout. Arzenálu zbraní Jona Hopkinse ani nemá smysl se bránit. Citlivá kombinace beatů a mrazivě pestré elektroniky, tu a tam okořeněné prvky piána, je strhující a zoufale účinná. Z Hopkinsovy tvorby je cítit vyzrálost a průprava v klasické kompozici. Jeho minimalisticky hozené ambient techno míří rovnou na cíl, kterým je zachytit každou buňku v těle a ovládnout. Takže pozor, poslouchat pouze na vlastní nebezpečí, pravděpodobnost propadnutí vážné závislosti se blíží jistotě!

Závislákům, kteří již prozřetelně zakoupili vstupenky, připomínáme, že dopřát si dávku energie z pultu Jona Hopkinse máte možnost již ve čtvrtek 30. ledna 2014 v Paláci Akropolis. Těm ostatním doporučujeme rozhodit hodně široké sítě, protože vystoupení Jona Hopkinse v rámci festivalu Spectaculare je již nějakou dobu beznadějně vyprodané (ne náhodou).


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.