Filmové hity pod taktovkou Pražského filmového orchestru

Pražský filmový orchestr | zdroj: www.facebook.com

Milovníci soundtracků mají poslední možnost si v Praze v tomto roce poslechnout filmové hity. Nezapomenutelný zážitek si můžete přijít užít 7. prosince do pražského Rudolfina.

Unikátnost Pražského filmového orchestru je dána tím, že je jediným orchestrem v České republice, jenž se zaměřuje na filmovou hudbu. V jeho repertoáru najdete hudbu nejznámějších velikánů, jako je John Williams, Howard Shore, Hans Zimmer aj. Orchestr pravidelně vystupuje v Praze, Brně, Litomyšli či Kroměříži.

V tomto kalendářním roce čeká orchestr ještě pár koncertů. Dne 7. prosince od 19 hodin 30 minut si mohou diváci a fanoušci filmové hudby přijít vychutnat její krásu do Dvořákovy síně v pražském Rudolfinu. Můžete se těšit na bohatý repertoár ze zajímavých filmů jako Jurský Park, Star Trek, Sám Doma, Polární Expres, Petr Pan a mnoho dalších. Z titulů ze ságy Star Wars zazní určitě skladba Duel of the Fates, se kterou souvisí vystoupení sboru Pražských pěvců.

Lístky je možné zakoupit v pokladně Rudolfina nebo si je objednat přes rezervační formulář. Cena vstupenky se pohybuje od 300 do 600 korun. Věřím, že filmová hudba přinese v předvánoční době příjemný kulturní zážitek.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.