Finský metal přivezou do Rock Café Amorphis už 15. března

Amorphis | zdroj: facebook.com

V rámci tour se svou poslední deskou Circle zavítá tato death/folk-metalová kapela také do Prahy!

Už dvacátým čtvrtým rokem působí na hudební scéně tito seveřané a stále si drží své vysoké postavení. Za tuto dobu vydali mnoho alb. Název kapely, se kterým přišel kytarista Esa Holopainen, pochází ze slova amorfní, tedy beztvarý, a to protože už od samého počátku se Amorphis nehodlali řídit zavedenými pravidly, ale tvořit svá vlastní. Své první demo Disment of Soul natočili v roce 1991 a o rok později také dlouhohrající album s názvem The Karelian Isthamus. Téměř celá tvorba čerpá z dávných keltských válečnických legend, konkrétně také z národního eposu Kalevala. Naštěstí jsou všechny písně zpívány v angličtině. Album sklidilo úspěch, který s přibývajícími deskami jenom rostl.

V roce 2010 vydali své první DVD, které obsahuje kromě jiného také hodinové video popisující celou kariéru kapely. Poslední deska Circle, čítající celkem jedenáct skladeb, vyšla v dubnu 2013 a nyní s ní kapela cestuje po světě v další tour. Ačkoliv toho mají Finové za sebou už dost, jejich tvorba si pořád uchovává svou netradičnost a originalitu, se kterou kdysi nastoupili.

Amorphis založili v roce 1990 Jan Rechberger (bubeník), Esa Holopainen (kytarista) a Tomi Koivusaari (kytarista a zpěvák). V současnosti tvoří kapelu ještě Tomi Joutsen (zpěvák), Santeri Kallio (klávesista) a Niclas Etelävuori (baskytarista).

Kapela není v České republice cizí, v posledních letech jsme ji měli možnost už několikrát slyšet na festivalu či samostatném koncertě. Jak se jim povede v Praze tentokrát, se přijďte podívat 15. března od 20 hodin do Rock Café. Předkapelou budou doom/death-metaloví HAMFERD z Faerských ostrovů. Vstupenky jsou k dostání za 590 korun v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketart a na stránkách festivalu Masters of Rock. Na místě pak budou k zakoupení za 650 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.