Flunk navštíví Prahu s triphopovou melancholií

Flunk | Zdroj: facebook.com

Devadesátá léta jsou stále v módě, a když se spojí s moderním elektrem, dají dohromady jméno Flunk. Norská čtveřice z Osla zahraje 6. prosince v Paláci Akropolis a představí své nové dreampopové album Lost Causes. Kapela procestovala celý svět, vydala pět úspěšných alb a to všechno za dvanáct let.

Za dobu své existence si kapela Flunk vydobyla místo stálice svého žánru a podílela se na projektech jako jsou Zero 7, Hooverphonic či Télépopmusik. Flunk existují od roku 2000, kdy je založil Jo Bakke a Ulf Nygaard s cílem vytvořit živou kapelu s výrazným ženským vokálem, který objevili u mladičké začínající sólové zpěvačky Anji. Jeden z prvních úspěšných počinů je notoricky známý singl Blue Monday z repertoáru New Order, díky kterému si kapela získala pozornost zahraničních médií i za oceánem.

Kouzlo a melancholickou náladu písní norského kvarteta má na svědomí charismatická zpěvačka Anja Oyen Vister, jejíž hlas je v dokonalé harmonii s lehkým folkem kytaristy jménem Jo Bakke, bubeníkem Erikem Ruudem a produkujícím vokálistou Ulfem Nygaardem.Ve své tvorbě kapela navazuje na kapely jako Radiohead, Depeche Mode, Morcheeba či Air a sem tam přijde i s uhrančivým coverem některé z nich.

Debutové album For Sleepyheads Only (2002) přineslo kapele skvělé přijetí – například ocenění Deska měsíce v časopise DJ Mag. Následné album Morning Star (2004) natočené v Paříži obsahovalo i hity On My Balcony a Play, které byly použity v reklamách či televizních seriálech.

Vloni se k formaci přidal bubeník Erik Ruud, se kterým přišlo oživení a kapela zní mnohem víc jako dreampopová než elektronická. Jestli je to dreampopová změna k lepšímu, můžete sami posoudit u nového alba Lost Causes, které 6. prosince představí pražskému publiku.

Předkapelou Flunk bude brněnské trio Fiordmoss hrající zasněnou hudbu na pomezí inteligentní elektroniky a folku. Skupina s výraznou zpěvačkou Petrou Hermanovou u mikrofonu vydala dvě desky a v roce 2012 obdržela hudební cenu Vinyla jako objev roku.

Lístky jsou k dostání v kavárně Paláce Akropolis za cenu 450 korun nebo v sítích Ticketpro a Ticketstream za stejnou cenu navýšenou o poplatek. V den konání akce budou lístky k zakoupení na místě za 550 korun.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.