Francouzka ZAZ zazpívá zas v České republice

ZAZ | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Na chlup přesně po roce se u nás opět představí oblíbená francouzská šansoniérka ZAZ, a to jak v Praze, tak v Ostravě.

Těžko říct, jestli je plánovaný termín koncertů záměrně sladěn s loňským rokem, anebo se jednoduše naše republika nachází na koncertním turné strategicky v tutéž dobu. Ať tak či tak, ZAZ nás poctí hned dvěma koncerty v pražském Fóru Karlín, a to 29. a 30. listopadu, a hned v úterý 1. 12. také v ostravské ČEZ Aréně.

Tato sympatická milá a energicky komunikativní dívka, vlastním jménem Isabelle Geffroy, má za svou kariéru na kontě již tři řadová alba, přičemž s každým z nich slaví ohromné úspěchy. Kdo by například neznal její snad největší rádiový hit Je veux z roku 2010, který má jen na serveru youtube přes 36 milionů shlédnutí!

Poslední z alb, vydané loni, nese patriotský název Paris a právě s touto deskou se vydala ZAZ na šňůru, ve které naši zemi neopomenula. Její přítomnost tak můžeme slavit již potřetí. První, ještě neznámou a ostýchavou návštěvu uskutečnila ZAZ předloni na festivalu Colours of Ostrava, kde se, ač mediálně ne příliš známá, ihned dostala do hlubokého povědomí všech, kteří se náhodou ocitli poblíž.

Ostřejší zkoušku českého publika podstoupila loni na podzim, a to již samostatnými koncerty v Praze a Brně. Setkání proběhlo na obou stranách velmi potěšeně, francouzské kousky vycházející ze šansonů a servírované zásadně v mateřském jazyce v podání nadané hudebnice, která se neostýchá vesele komunikovat s publikem, ať už jejich či svým jazykem, ještě prohloubily vzájemný nedávno nabytý vztah.

Vstupenek ještě pár zbývá, ale rozhodně není radno s jejich nákupem otálet. Zajistit si je můžete jak jinak než online v síti Ticketportal a Ticketpro, a to od 1 090 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.