Franz Ferdinand se konečně vrací do Čech

Franz Ferdinand | Zdroj: facebook.com

Naposledy jsme měli šanci tuhle kultovní indie rockou kapelu ze skotského Glasgow vidět na hradeckém festivalu Rock For People před více než pěti lety. Nyní banda vydává novou desku a dokonce nám ji na jaře zahraje v Praze naživo!

Pokud doopravdy fandíte indie rockové hudbě, má ve vašem srdci kapela pojmenovaná po rakouském arcivévodovi Františkovi Ferdinandu d’Este speciální místo. A jestli stylem tolik dotčení nejste, skladbě Take Me Out z debutového eponymního alba roku 2004 jste se pravděpodobně vyhnout nemohli. Ta totiž čtyřčlenné uskupení, které spolu působí již od roku 2001, vystřelila na třetí místo britské hitparády a přinesla další významné nováčkovské úspěchy.

Hudebníci z kapely Franz Ferdinand mají na kontě již čtyři desky a jubilejní pátá Always Ascending je slíbena na únor. Všechny se setkaly s poměrně dobrou kritikou, ač je škoda, že jsou mezi nimi celkem dlouhé prodlevy (zatím poslední Right Thoughts, Right Words, Right Actions je v oběhu již čtyři roky). To však nic nemění na tom, že si skvělou hudbou zvládají udržovat náležitou pověst a proto o kapelu zájem neustává.

U nás se kapela poprvé předvedla na pražském festivalu Love Planet již v roce 2006, ale od té doby se nám krom již zmíněné návštěvy festivalu Rock For People v roce 2012 jejich evropské turné vyhýbaly. Nyní se nám však už poštěstilo a své nové kousky nám předvedou příští rok, a to 9. března 2018 v klubu Forum Karlín. Vstupenky budou za 990 Kč dostupné od 3. listopadu v předprodejních sítích TicketPro a GoOut.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 195 Článků
Psát o hudbě pro mě je naprosto ideální příležitost, jak se zas o kousek přiblížit k něčemu, co je pro mě zkrátka celý můj život. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když někoho překvapí, že se v hudbě docela i vyznám.