George Ezra, horké písničkářské zboží z Anglie, míří do Prahy

George Ezra | Zdroj: facebook.com

Je mladý, má zlato v hrdle a talentu na rozdávání. Se svou debutovou deskou Wanted on Voyage nyní míří zahrát (nejen) svůj singl Budapest do zhruba pět set kilometrů vzdálené Prahy. Řeč je o Georgi Ezrovi, jednadvacetiletém zpěvákovi z anglického Hertfordu, který za pouhý rok stihl vyrůst v poměrně velkou písničkářskou hvězdu.

George Ezra Barnett vydal své první EP Did You Hear the Rain? teprve loni na podzim; na jaře ho následovalo EP číslo dva Cassy O’ a v létě vytoužená nahrávka Wanted on Voyage. Pokud posloucháte rádio, určitě vám neutekla chytlavá písnička Budapest, která v tuzemském éteru rotovala hodně dlouhou dobu. Aby ne, jedná se o pohodovou záležitost, která je snad tím nejvhodněji zvoleným debutovým singlem v historii. Chytlavá melodie a příjemný Ezrův hlas jsou nakažlivější než plané neštovice a strategie velkého průlomu tu zafungovala dost dobře.

Ezra si loni zahrál na festivalu v Glastonbury, MTV jej zařadila do svého pořadu Brand New for 2014 a iTunes zase mezi hot novinky letošního roku. V anketě BBC Sound of…2014 se zpěvák umístil na pátém místě a jeho Budapest se v mnoha zemích stal nejprodávanějším singlem. Deska se dobře prodává a odnáší si pozitivní recenze. Její jednoduchost a přímočarost skvěle fungují, nejen v kombinaci s folkovými a bluesovými linkami, kterých je tu dostatek. Inspiraci totiž Ezra hledá u velikánů, jako je Bob Dylan či Woody Guthrie. O kvalitách jeho nové desky se ostatně můžete přesvědčit sami, a to 10. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky pořídíte za 400 korun + poplatky v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal a na webu musicbar.cz a goout.cz. V pokladně LMB lístky seženete bez poplatku. Už jich moc nezbývá, pospěšte si!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).