Harlem Gospel Choir naladí na tu správnou vánoční atmosféru

Harlem Gospel Choir | Zdroj: facebook.com

Je to už tři roky, co Českou republiku navštívil gospelový soubor Harlem Gospel Choir. Před Vánoci se rozhodl potěšit české a slovenské fanoušky, a tak navštíví hned čtyři města v Čechách a jedno na Slovensku.

Uchvátili i samotného Bono Voxe či Dianu Ross a Eltona Johna. Poslední zmíněný umělec si je přizval na oslavu svých šedesátých narozenin, kde zazpívali a ohromili další známé osobnosti – například Donatelu Versace. Zazpívali dokonce několik svatebních písní na svatbě Cecilie Sarkozy! Neméně důležitým spojením byla pro Harlem Gospel Choir podpora Baracka Obamy po jeho vítězství v prezidentských volbách. Spolu s ním absolvovali několik desítek vystoupení v rámci jeho oficiálního programu.

U nás v České republice jsme je měli prvně možnost slyšet v roce 2006. Pro soubor to byla tak trochu cesta do neznáma. To z toho důvodu, že u nás nejsou gospely tak zajetým žánrem. Ani to však nezabránilo totálnímu vyprodání všech koncertů. Fanoušky zřejmě nejvíce zaujalo to, že turné bylo zasazeno do prostředí kostelů a synagog. V Praze tedy předvedli svou show v Kostele sv. Cyrila a Metoděje, v Brně v Katedrále sv. Petra a Pavla. Členové souboru se také stali hosty pořadu Sama doma vysílaného Českou televizí.

Rok 2007 přinesl návrat do Čech s novým repertoárem. Opět měli vyprodáno a svým emotivním a lásku rozdávajícím vystupováním si podmanili české publikum první listopadový den ve Státní opeře Praha. Opět zavítali do pořadu Sama doma a zazpívali zde své dvě skladby. V letech 2008, 2009 a 2010 se opět opakoval podobný úspěch a bylo jasné, že u nás má tento soubor otevřené nejen dveře, ale i naše srdce. Do svého programu zařazovali hity například od RihannyBlack Eyed Peas nebo Michaela Jacksona. Tím zaujali především mladší publikum, protože jsou jim tito interpreti samozřejmě bližší.

Letos tento šestadvacet let fungující černošský gospelový soubor navštíví Prahu (zde vystoupí hned dvakrát), Kladno, Teplice, Zlín a Bratislavu. Program nazvali HARLEM GOSPEL CHOIR SINGS STEVIE WONDER. Z názvu je tedy více než jasné, že soubor zazpívá hity Stevieho Wondera, kromě toho se však publikum dočká také gospelů a vánočních tradicionálů. Soubor vzkazuje svým fanouškům, že se do České republiky velmi těší a je pro ně velkou poctou moci vystoupit před publikem, které je miluje a fandí jim.

Chcete-li zažít neopakovatelnou atmosféru černošských gospelů a naladit se na vánoční vlnu, máte možnost zakoupit si vstupenky v sítích Ticketpro a Ticketportal od 690 korun.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.