Harry Potter ožije v O2 Areně

ČNSO | Foto: cnso.cz

Český národní symfonický orchestr se 28. ledna předvede v neobyčejné živé produkci k filmu Harry Potter a kámen mudrců.

Zatímco bude v pražské O2 Areně přes obrovské dvanácti metrové plátno promítán kultovní první film o malém čarodějném chlapci, naskytne se divákům příležitost slyšet ikonickou hudbu Johna Williamse, a to notu od noty v živém podání.

ČNSO letos oslaví své čtyřiadvacáté narozeniny. Za tuto dobu se stihl zařadit mezi přední české soubory a také k vůbec nejvytíženějším tělesům Evropy. Jejich schopnosti jsou, jak je vidět, celospektrální, neboť dokážou ohromit hudbou klasickou, jazzovou, ale i filmovou. A nyní si k úspěchům přidají i výstup pod taktovkou Justina Freera.

Harry Potter je synonymem vzrušení po celém světě a věříme, že si představením této neuvěřitelné hudby, společně s celým filmem, diváci užijí návrat do tohoto kouzelného světa, k mnoha úžasným postavám, které ho obývají, a k jejich dobrodružstvím,“ dodává Brady Beaubie ze CineConcerts, jež za nápadem stojí.

Společnost spolupracující se světoznámými orchestry jako Chicagský symfonický orchestr, Londýnská Filharmonie, Newyorské filharmonie a tak dále má na kontě již několik úspěšných živých produkcí a Harry Potter rozhodně nebude výjimkou.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 206 Článků
Psát o hudbě je pro mě skvělou příležitostí, jak se zase z jiné strany přiblížit tomu, co je mým celým životem. Těžko si představím cestu autobusem bez sluchátek, týden bez zpívání a největší radost mi udělá, když mě někdo pochválí, že se v hudbě vyznám.