Heymoonshaker dorazí do Česka s výbušnou směsí beatboxu a drsného blues

Heymoonshaker | Foto: facebook.com

Překvapení loňského Rock for People přiveze do Česka nepředvídatelnou show. Schopnost vzájemné tvůrčí souhry duo předvede v Brně, Praze a ve Zlíně.

Duo muzikantů Andy BaLcon a Dave Crowe svou tvorbou zcela vybočují z klasické škatulky blues-rockových kapel.

Při živém hraní využívají především hlas, beatbox a kytaru. Na novém albu Noir je ale nástrojů víc: piano prohnané zesilovačem Fender, smyčcový kvartet z Montpellier, tamburína a doprovodné vokály.

„Ty však zpívám vysokým hlasem já, i když to není znát,“ přibližuje zpěvák a kytarista Andy BaLcon a dodává: „Lidé si myslí, že je to ženský zpěv. Chtěli jsme si vyzkoušet, jestli do naší hudby dokážeme doplnit něco navíc. Mohli jsme klasicky přidat další kytaru nebo bicí, ale to by nebylo v souladu s tím, co rádi produkujeme. Pracovali jsme s nástroji jako s doplňkem, který dokreslí obraz.“

Heymoonshaker vznikli při náhodném setkání na Novém Zélandu. Zkušenosti nasbírané na ulicích od Londýna po Austrálii přivedli tandem na festivalová a klubová pódia po celém světě. Jediné video jejich pouličního vystoupení zaznamenalo více než 16 milionů zhlédnutí.

Kytarista Andy BaLcon k tomu poznamenal: „Ulice je velmi svobodná, nemá žádná pravidla. Je tam větší prostor pro chybu. Díky tomu člověk i víc zkoumá a improvizuje. Na pódiu je nutná určitá míra dovednosti, člověk má k publiku zodpovědnost. Je to daleko vážnější záležitost, což mi nevadí, ale je důležité zachovat úmysl, se kterým člověk začínal.” Tvůrčí krédo kapely shrnul slovy: „Busking je emocionálně náročný, snažíte se svou tvorbou maximálně zaujmout lidi, kteří stojí okolo. Je důležité snažit se o to samé i na koncertech. Není v tom méně radosti, jen je to jiné. Ale ta romantika v tom pořád je, kdyby zmizela, budu dělat něco jiného.”

Jedinečné vystoupení si nenechte ujít:

2. února – Brno, Fléda

3. února – Zlín, Fénix

5. února – Praha, Lucerna Music Bar

Vstupenky seženete v předprodeji v síti GoOut.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.