Hlavními lákadly Studentského Majálesu jsou Movits! a Ine Kafe

Studentský Majáles | Zdroj: archiv Studentského Majálesu

Květen je již odnepaměti měsícem oslav jara, lásky a studentů. To vše spojuje brněnský Studentský Majáles, který rozkvetl pod rukama samotným studentům a již po osmé se stává poslední pařbou před zkouškovým obdobím. Vítáni jsou však úplně všichni hudební fanoušci, kteří se chtějí pobavit a užít si naživo hudbu kapel, jakými jsou třeba Zrní, Cocotte Minute, Hentai Corporation nebo Movits!.

Sportovní areál Hněvkovského se otevře 11. května veřejnosti a nabídne řadu českých i několik zahraničních kapel. Patří mezi ně Zrní, Iné Kafe, Cocotte Minute, Ready KirkenRocky Leon nebo třeba Hentai Corporation. Ti byli pořadateli ohlášeni celkem nedávno a jistě tak překvapili nespočet fanoušků. Hlavně ty, kteří byli v březnu u toho, když zpěvák Radek Škarohlíd na Flédě prohlásil, že v Brně hrají naposled.

Čtěte také: Hentai Corporation v Brně: Tohle je poslední koncert v týhle sračce

Hlavním lákadlem je však kapela, která k nám míří až ze Skandinávie. „Letos se nám podařilo urvat švédskou kapelu Movits! a z toho jsme nadšení! Kdo je nezná, musí poznat!“ říká pořadatel festivalu Marek Sedlák. Tato vyhlášená švédská kapela se pohybuje na pomezí hip hopu, neoswingu a taneční hudby. V České republice se Movits! kromě sólových koncertů představili například na festivalech Colours of Ostrava, Rock for People nebo Rock for Churchill. Do Brna přivezou svoji energickou show, která šlape jako dobře namazaný stroj.

A i když tato akce nese v názvu slovo “studentský“, nejedná se rozhodně čistě o akci pro studenty. „Studentský Majáles je určený pro všechny. Program se snažíme namýšlet tak, aby si každý našel to své. Každému sedí něco jiného. Název plyne z toho, že je právě samotnými studenty pořádán,“ doplňuje Sedlák.

Sportovní areál Hněvkovského se pro veřejnost otevře od 13 hodin. Cena vstupného je po celý den symbolických 100 Kč. Celý prostor konání tvoří dvě hlavní pódia, jedna hip hopová scéna a dvě taneční. Pořadatelé avizují také bohatý doprovodný program. K němu bude patřit například skatepark, kde se o zábavu postarají dva výrazné lokální projekty – Cult of the road a Acrasy Apparel.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.