Hostem Queens of the Stone Age v Praze bude Brody Dalle

Brody Dalle | Zdroj: pořadatel koncertu

Někdejší frontwoman punk rockové kapely The Distillers, současná choť Joshe Hommeho, zpěvačka, kytaristka a skladatelka Brody Dalle se v Praze představí po boku svého manžela. Vystoupí s debutovým albem Diploid Love na koncertě Queens of the Stone Age, který proběhne 11. srpna ve Foru Karlín.

Brody Dalle se v hudební branži pohybuje už od raných devadesátých let. V roce 1995, když vystupovala se svou tehdejší kapelou na jednom australském festivalu, potkala Tima Armstronga, frontmana punk rockových Rancid. Slovo dalo slovo, Brody se za něj vdala a jako Brody Armstrong založila v roce 1998 v americkém Los Angeles kapelu The Distillers. S těmi natočila tři úspěšná studiová alba, mezitím se rozvedla, vzala si Joshe Hommeho, otěhotněla a v roce 2006 skupinu opustila. O rok později se pustila do nového alternativního projektu, kapely Spinnerette. Jako ostřílená textařka a zpěvačka s pořádným chraplákem vydala předevčírem, tedy 28. dubna, svou první sólovou desku s názvem Diploid Love. Na té se kromě ní objevují také články z Garbage, The Strokes, Warpaint a (ne zrovna překvapivě) i Queens of the Stone Age.

Brody Dalle se z rodné Austrálie přesune do Evropy, poté do Severní Ameriky a pak zpět na starý kontinent, aby pokračovala v turné QOTSA coby jejich host. S QOTSA zamíří i do České republiky, kde se 11. srpna představí pražskému publiku v novém multifunkčním sále Forum Karlín. Vstupenky na rockovou party roku jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro a Ticketportal za 850 korun + poplatky.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).