Il Divo opět v Praze a s nimi oblíbené muzikálové písně z Broadwaye

Il Divo | Zdroj: pořadatel akce

V rámci turné k novému albu A Musical Affair navštíví tento fenomenální kvartet také Prahu a 3. října 2014 tak znovu obsadí O2 Arenu.

Il Divo je pop-operní vokální skupina, jež jako první úspěšně kříží pop s klasickou hudbou. O jejím celosvětovém úspěchu svědčí 26 milionů prodaných desek, 160 zlatých a platinových ocenění obdržených ve 33 zemích světa, přičemž ve více než 50 případech zaujalo jejich album první příčku v prodejní hitparádě. Za svou letos přesně desetiletou kariéru uskutečnili čtyři rozsáhlá světová turné, v jejichž rámci navštívili také Českou republiku, a to poprvé v září minulého roku. Uskupení s italským názvem je věru multinacionální. Založil jej v roce 2003 britský hudební manažer a producent Simon Cowell a tvoří ji švýcarský tenorista Urs Buhler, španělský barytonista Carlos Marin, americký tenorista David Miller a francouzský popový zpěvák Sébastien Izambard.

Již šesté řadové album A Musical Affair zahájí svůj prodej 2. prosince. Najdeme na něm písně z nejslavnějších broadwayských muzikálů, mezi nimi například Some Enchanted Evening (South Pacific), Bring Him Home (Les Miserables), Tonight (West Side Story). Ke svému ztvárnění oblíbených písní si kvartet přizval také řadu známých umělců přímo z Broadwaye, jmenovitě Barbru Streisand, Kristin Chenoweth, Nicole Scherzinger nebo Heather Headley.

Celou show připravil Brian Burke, dlouholetý spolupracovník a umělecký režisér, který spolupracoval třeba s Celine Dion, Eltonem Johnem, Rodem Stewartem nebo The Killers. Vstupenky bude možno zakoupit v síti SazkaTicket od 6. prosince v ceně od 1 390 korun. Pro své fanoušky však skupina připravila na svých webových stránkách také speciální VIP Meet & Greet balíčky, které budou k dostání již 4. prosince.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.