Imodium vydávají nové album Element a vyrážejí na turné

Imodium | Foto: Michal Havlíček

Rocková parta Imodium vydává v pořadí páté studiové album Element, z něhož vypustila singly Proud, Spirit či aktuálně zveřejněnou píseň Divoká řeka. Oficiální datum vydání desky padl na pátek 29. září, avšak ti největší nedočkavci ji mohou získat o dva dny dříve na speciálním in-store koncertě. V říjnu pak Imodium vyrazí společně s kapelou Stroy na turné napříč republikou.

Ve středu 27. září představí tato čtyřčlenná parta svou novou řadovku na speciálním in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bude album také přednostně v prodeji, navíc s malým dárkem přímo od kapely.

Novinka, která dle slov hudebníků měla nejbolestivější průběh vzniku ze všech dosavadních nahrávek, letité fanoušky překvapí zajímavým kořeněním vlastního zvuku a posouváním hranic. I přesto ale Imodium zůstává stále věrno samo sobě, kytarám a melodiím, což potvrzuje i aktuálně zveřejněná skladba Divoká řeka.

K poněkud mystickému názvu Element pak frontman Thom říká: „Když tvořím, tak potřebuji nějaké téma nebo zaštiťující pojem, čímž nechci říct, že děláme koncepční alba. Dost věcí se změnilo tím, jak u mě padla třicítka. Leccos jsem začal chápat jinak. Myslím si, že čtyři základní živly stále hýbou světem a vymyslet ten spirit, jenž má být tím pátým elementem, kterým je každý z nás jako osobnost, je dobré téma pro psaní textů. Symbolika pěti byla najednou všude. Jedná se o pátou desku a ano, jsem velký fanoušek Bessonova filmu Pátý element.“

Kromě výše zmíněného se na charakteru nahrávky také zásadně podepsalo místo, kde vznikla, tedy zbrusu nové nahrávací studio v pro Imodium domovském Broumově. „Ve chvíli, kdy se nám sesypal původní koncept nahrávání, někdo zmínil to, že v našem rodném městě vzniklo na dost atypickém místě studio. Vlilo nám to krev do žil a vytrhlo nás z letargie, z opakujícího se procesu. To klášterní prostředí se musí zažít. Nečekejte žádnou modlitebnu v rohu a Ježíše Krista na druhé straně. Je to běžné, moderní nahrávací studio, jde však o to, co se s vámi děje v momentě, kdy z něj vylezete. Což je vždycky daleko důležitější,“ komentuje to Thom.

Na vydání alba Imodium prakticky hned vzápětí naváže celorepublikovým turné, které odstartuje 5. října v brněnské Melodce a čítá celkem čtrnáct koncertů.

„Turné potrvá dva měsíce a rozhodli jsme se na každé zastávce desku aspoň symbolicky pokřtít a mít vícero hostů. Proto je určitě dobré říct, že pokud toto čtete a máte kapelu, běžte na náš Facebook a do události na vámi vybrané město nám hoďte odkaz na svou hudbu. Moc rádi dáme šanci někomu mladému a novému,“ vysvětluje Thom neobvyklý koncept turné, na kterém se kromě lokálních mladých nadějí tuzemské scény představí i spřátelená banda Stroy v čele s Michalem Skořepou, který si zahostoval v prvním singlu Proud.

Element Tour 2017

05. října                 Brno – Melodka
13. října                 Chrudim – R klub
14. října                 Lanškroun – Apollo
20. října                 Jindřichův Hradec – Lucky Pery Club
21.října                  Tábor – KC Milenium
26. října                 Praha – Rock Café
28. října                 Broumov – KD
03. listopadu         Kladno – Poldofka
04. listopadu         Český Krumlov – FabriČKa
10. listopadu         Jihlava – SOUL Music Club
11. listopadu         Uherské Hradiště – Klub Mír
23. listopadu         Hradec Králové – AC Klub
24. listopadu         Kutná Hora – Česká 1 Music Club
25. listopadu         Plzeň – Buena Vista Club


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.