Instrumentální masakr rukou Tiny Fingers čeká Chapeau Rouge

Tiny Fingers | zdroj: facebook.com

Last call – izraelská čtveřice zvukových experimentátorů Tiny Fingers po roce zavítá do Prahy – už zítra! Předskakovat jim bude instrumentální jazz fusion projekt Khaomatic.

Doslova na dveře klepe koncert izraelské čtveřice vesmířanů Tiny Fingers, kteří se objeví v pražském Chapeau Rouge už zítra, 24. června. Dalo by se říct, že to bude jízda, nášleh jako blázen, nezapomenutelný zážitek a všechny tyhle věci, ale klišé stranou. Mnohem lépe uděláte, když si v rámci warm-upu a rozhodování, jak si znevšednit druhý všední večer v týdnu, prostě naladíte opus Megafauna, se kterým se Tiny Fingers Praze představí. To, co na něm najdete, je lepší pozvánka, než jakékoli řečnění. Kluci z Tel Avivu hrají nejenom na tuzemské poměry neoposlouchaný instrumentální brutal rock s bohatým zastoupením elektroniky. Pyšnit se mohou zejména specifickým halucinogenním zvukem a extrémní živelností, které z nich dělají návykovou záležitost. Nastavit uhlazenější tvář umí jenom vzácně (jako třeba v novince Sanhedrin, doprovázené zbrusu novým videem). Na koncert si proto preventivně pořádně odpočiňte.

Tiny Fingers se v Čechách zalíbilo. Do Prahy, potažmo do Chapeau Rouge, se vrací s odstupem ani ne jednoho roku. Půjde tedy v pravém slova smyslu o návrat na místo činu, který nemá jiný cíl než zopáknout si masakr izraelskou kytarovkou. Tentokrát ještě nemilosrdnější a zběsilejší než vloni. V roli supportérů se představí pražská psych jazzová kapela Khaomatic. Za projektem stojí kytarista Roman Hampacher, baskytarista Roman Džačár a bubeník Jan Červenka, které jste mohli zaregistrovat třeba coby zakládající členy uskupení Poetic Filharmony. Khaomatic letos na jaře vydali novinkové EPéčko a už se těší, jak z něj v Chapeau zahrají. Vzhledem ke zvukové spřízněnosti obou kapel na programu si Tiny Fingers lepší úvod do večera nemohli přát. Takže upozornění předem, tohle je ten koncert, na kterém byste si neměli nechat ujít ani předkapelu! Ohlášený start je 24. června od půl osmé večer, ale když přijedete dřív, nic se nestane. Na vstupné si připravte 200 Kč rovných, zbytek kapesného můžete třeba propít nebo utratit za desky.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.